fbpx

420€ – 6 Ditë Shëtitje Në Turqi

TURKEY TOUR

Fjetje: STAMBOLL – CAPPADOCIA – PAMUKKALE
Vizitë: ANKARA – KONYA – IZMIR

🛫 GO to Turkey Tour – 6 ditë në Turqi për vetëm 420€ 😍

🔹 Nisja: 17 Nëntor
☝️ Rezervoje më herët sepse vendet janë të limituara!

Nisja: Prishtine – Stamboll nisja 02:55  arritja 06:30
Kthimi: Izmir – Stamboll nisja 18:55 arritja 20:00 dhe Stamboll – Prishtine nisja 22:10 arritja 21:55
*me ore lokale te 2 vendeve

Hotelet:
ISTANBUL 2 netë: Grand Gulsoy 4* me mëngjes.
CAPPADOCIA 2 netë:  Mustafa Hotel 5* me mëngjes dhe darkë.
PAMUKKALE 1 natë: Hiera Park 5* ose Richmond Hotel  5* me mëngjes dhe darkë.

Dita 1: Nisja prej Prishtinës në ora 02:55 arritja në Stamboll 06:30 me orë lokale
turke.Takimi me ciceronin ne Aeroportin Sabiha Gokcen.
Nisja në hotelin e përzgjedhur dhe pastaj koha e lir.
Po ashtu ciceroni i jonë iu rekomandon një ofertë për shëtitje solemne në anije
e cila quhet Turna Tour,ky tour është me ekstra pagesë që kushton 30 Euro për
person. Në çmim përfshihet: Transporti Hotel Port i anijës Hotel,pijet alkoholike
vendore dhe jo alkoholike,paragjella,sallata dhe darka ku mund të zgjedhni një
pjatë midis:mishit të pulës peshkut dhe qyfteve.

Dita 2: Stambolli – Sikryeqyteti i perandorisë osmane. (ekskursion për një tarifë
shtesë ekstra ) 20 euro për person (nuk është obligative).
Pas mëngjesit, ju do të shkoni në Sheshin e Hipodromit. Monumentet më të vjetra
në qendër dhe rreth këtij sheshi janë pamjet më të rëndësishme të Stambollit. Pas
kësaj ju do të vizitoni xhaminë e Sulltan Ahmetit.
Është xhamia e vetme në botë me gjashtë minare. Pastaj vazhdojmë në kodrëne
Stambolit e cila quhet Camlica aty ku mund të bëni foto interesantepanoramike.
Dhe në vazhdim do të vizitojmëqendrën tregtare Marmara Forum ku mund të keni
kohën e lir,
pasi që përfundojmë shopingun është kthimi në hotel dhe koha e lirë.

Informohu dhe rezervo tani: 049 725 726

Dita 3: Stamboll – Ankara – Cappadocia (eskurzionee përfshira në programin e
turneut)
Pas mëngjesit, shkojmë në kryeqytetin e Turqisë, Ankara rreth ( 450 km) ku do të
vizitojmë së bashku Muzeun e famshëm të themeluesit të Republikës Turke Ataturk
– një vend ku çdo gjë është e pëmbledhur në lidhje me Republikën e Turqisë,duke
u nisur nga makinat luksoze e themeluesit të saj, në Panorama të mëdha,aty
rindërton ngjarjet e luftës për pavarësinë e viteve të 20-ta, Turqisë të shekullit të
kaluar,pastaj vazhdojmë për Cappadocia rreth (250 km).
Akomodohemi në hotelin e përzgjedhur darka në hotel dhe koha e lirë.


Dita 4: Në Cappadocia (ekskursione për një pagesë shtesë)
Kapadokia është mbi të gjitha sepse ka peisazhe të bukura mistike të krijuara nga
vetë natyra, shkëmbinjë rozë dhe të bardhë, “piramida magjike” të mrekullueshme.
Për ju do të jetë një ekskursion në peizazhin e këndshëm të Kapadokisë, e cila
quhet edhe “peizazhi hënor”. Ju do të vizitoni vendin e famshëm të pelegrinazhit –
Göreme – unik në vendbanimet e saj të bukurisë, shtëpitë e gëdhendura dhe
pallatet e tëra – një monument i cili është i mbrojtur nga UNESCO rreth viteve të 90
–ta. Ju do të shihni tempujt e Bizantit ortodoks si: shkollën e Shën Palit, imazhet në
murin e shenjëtorëve ortodoksë, histori biblike të lashta.

Informohu dhe rezervo tani: 049 725 726

Dita 5: Cappadocia-Konya – Pamukkale
Pas mëngjesit,nisja bëhet për në qytetin Konya rreth (220 km).
Dhe këtu – një tjetër vend unik, pak i njohur për turistët – kompleksin fetar Mevlana.
Mevlana – një manastir i lashtë lindor, një strehë e murgjve, poetëve dhe filozofëve.
Qendra e kulturës Sufi. Ajo u themelua nga vetë Mevlana Vetëm Rumi është
gjithashtu themeluesi i rendit të dervishëve – murgjit vallëzues. Pas njohjës
mekompleksin Mevlana ju do te niseni përnë Pamukkale rreth (415 km).
Akomodimi në hotel me darkë dhe përdorimi i pishinës termale.

Dita6: Pas mëngjesit do të nisemi për vizite në qytetin e njohur të pambukut e cila
quhet Pamukkale e cila bën pjesë në shtatë mrekullirat e botës,aty ku mund të
shihni monumente të vjetra interesante mijëra vjeqare duke u nisur nga bazeni i
Kleopatras,tempujt etj..

VEMENDJE

Programi mund të modifikohet në varësi të kushteve të motit dhe kohës së
nisjes. Eskurzionet në Capadokcia dhe Pammukale janë ekstra me çmim prej
50 euro për person.
(Eskurzionet në Kapadokya dhe Pammukale janë obligative sepse vizitohen të
gjitha vendet e lashta monumentet,vendbanimet nëntokësore dhe gjithqka
interesante lidhur me këto dy vende të vjetra.).Pagesa duhet të bëhet te ciceroni.

OPERATORI TURISTIK KA TË DREJTËN PËR TË NDRYSHUAR RENDIN E PROGRAMIT\

➡
Oferta përfshinë:

🔹 Bileta e Aeroplanit për nisje Prishtinë-Stamboll
🔹 Bileta e Aeroplanit për kthim Izmir-Stamboll-Prishtinë
🔹 Transferimi i Grupit
🔹 Udhëzues dhe shoqërues në gjuhën Shqipe
🔹 Akomodimi Stamboll 2 netë me mëngjes
🔹 Akomodimi Cappadocia 2 netë me mëngjes
🔹 Akomodimi Pamukkale 1 natë me mëngjes dhe darkë
🔹 Të gjitha taksat e Aeroportit
🔹 Asistencë 24/7 nga stafi ynë.

telefono tani 049 725 726

➡ Oferta nuk përfshinë:


🔻
Të gjitha aktivitetet shtesë

ℹ
Për më shumë info dhe rezervime kontakto:
📱 049 725 726
📱 045 725 726
📱 +383 49 725 726 (Viber dhe WhatsApp)
☎️ 038 725 726
📧 info@gotravel-ks.com

📍
Rruga Hajdar Dushi nr. 32, Prishtinë (Afër shtëpisë të shëndetit, te Qafa)