fbpx

Hotel Rubi Platinum Spa Resort & Suites

Hotel Rubi Platinum Spa Resort & Suites

Përmbledhje
Rubi Platinum Spa Resort and Suites ndodhet në qytetin Avsallar, 20 km nga qendra e qytetit Alanya. Ky hotel përpara plazhit krenohet me pishina të hapura noti, fëmijë dhe aktivitete sportive, një banjë dhe argëtim. E përsosur për familjet, çiftet dhe miqtë ashtu.

Sa larg është plazhi më i afërt?
Ky hotel ndodhet ne plazh.

Largësia nga Aeroporti
Ky hotel ndodhet 104 km nga aeroporti i Antalias.

Dhoma
Dhomat Deluxe kanë 1 dhomë gjumi, 1 banjo, një TV LCD 40 “, një kasafortë, mini bar, çaj-kafe, kondicioner VRF, ventilator, tavolinë, divan dhe tharëse flokësh.
Dhomat superiore kanë 1 dhomë gjumi, 1 banjo, një TV LCD 40 “, kasafortë, xhakuzi shtëpie, mini bar, çaj-kafe, kondicioner VRF, ventilator, tavolinë, divan dhe tharëse flokësh.
Suitat Superiore kanë 2 dhoma gjumi, 2 banjo, një TV LCD 40 “, kasafortë, mini bar, çaj-kafe, kondicioner VRF, ventilator, tavolinë, divan dhe tharëse flokësh.
Suitat King kanë 2 dhoma gjumi, 2 banjo, një TV LCD 40 “, kasafortë, mini bar, çaj-kafe, kondicioner VRF, ventilator, tavolinë, divan dhe tharëse flokësh.
Platinum Villa Suites 2 dhoma gjumi, 2 banjo, një dhomë ndenje, TV LCD 40 “, kasafortë, xhakuzi në tarracë, mini bar, set çaj-kafe, kondicioner VRF, ajrosës, tryezë, divan dhe tharëse flokësh.
Vilat Presidenciale kanë një tarracë të madhe, kopsht, pishinë private, banjë turke, sauna, xhakuzi, 5 dhoma gjumi, 5 banjo, 1 dhomë të gjallë, 5 TV LCD 40 “, 3 kasaforta, 4 mini bare, 3 komplete çaji-kafe, një VRF kondicioner, ventilator, 3 tavolina, divane, tharëse flokësh dhe pamje nga deti.

Ushqim dhe pije
Guests mund të ha drekë në Mesdheun, Bufe dhe Restorantet e Ushqimit të Detit. Bistro Terrazza shërben në tarracë me një pamje panoramike të detit të Rubi Platinum dhe u ofron mysafirëve një shërbim bistro dhe restorant, duke përfshirë darkën À la carte dhe opsionet e mëngjesit të hershëm. Snacks të lehta mund të jenë të gëzuar në bar plazh dhe ka edhe një ëmbëltore onsite.

Sport & Argëtim
Hoteli krenohet me një plazh privat, pishinë të hapur dhe tarracë dielli. Aktivitetet përfshijnë palestër, joga, pilates, skuba, tenis, volejboll në plazh, kurse vallëzimi, shfaqje speciale dhe ahengje me DJ-të tanë, turne, muzikë live dhe shfaqje në piano.
Spa përmban një sauna, banjë me avull, dhomë bore, terapi masazhesh, banjë turke, xhakuzi, dhomë pushimi, pishinë shtëpie, kujdes për lëkurën dhe trupin, pishinë shfaqjesh, parukeri, manikyr dhe pedikyr. Për mysafirët më sportivë ka programe të veçanta ushtrimesh të përgatitura nga trajnerë të licencuar; ecje në natyrë, zhytje dhe aktivitete sportive ujore, kurse vallëzimi dhe zona sportive të brendshme dhe të jashtme. Ka një klub për fëmijë dhe parku ujor ka 5 rrëshqitje për të rritur dhe fëmijë.