fbpx

Litore Resort Hotel And Spa

Vështrim i përgjithshëm
Litore Resort Hotel and Spa është një zgjedhje e përkryer për ata që kërkojnë një prekje luksi në bregdetin turk. I vendosur në një kodër vetëm 300 m larg plazhit, hoteli ofron akomodim komod dhe ambiente fantastike me pamje mahnitëse.

Sa larg është plazhi më i afërt?
Hoteli ndodhet vetëm 300 m larg plazhit.

Largësia nga aeroporti
Hoteli ndodhet 93 km nga Aeroporti i Antalias dhe 76 km nga Aeroporti Gazipasa Alanya.

Dhomat
Hoteli ofron një sërë llojesh dhomash duke përfshirë dhoma standarde, superiore dhe familjare; si dhe përmirësimet e Suites dhe Jacuzzi.

Të gjitha akomodimet janë me ajër të kondicionuar dhe përfitojnë nga një banjo private me dush dhe tharëse flokësh. Karakteristika të tjera përfshijnë akses Wi-Fi, TV, telefon, mini bar, kasafortë dhe një ballkon ose tarracë me pamje mahnitëse nga pishina ose deti.

Ushqim & Pije
Mysafirët janë të llastuar për zgjedhjen në Litore Resort me një zgjedhje prej pesë restoranteve, gjashtë bareve dhe një zgjedhje të stacioneve të ushqimit. Restoranti kryesor shërben një gamë të kuzhinës ndërkombëtare dhe lokale me netë me tema të veçanta që zhvillohen rregullisht. Ekziston gjithashtu një përzgjedhje e katër restoranteve à la carte të specializuara në kuzhinën otomane, ushqim deti, sushi dhe kuzhinë italiane. Pishina dhe baret e plazhit janë vendi i përsosur për të pirë një pije freskuese gjatë gjithë ditës, ndërsa lounge bar ofron një ambient të relaksuar për pijet pas darkës dhe për ata që dëshirojnë të vazhdojnë natën – disko bari është i hapur deri në orën 02:00.

Sport & Argëtim
Hoteli krenohet me një kompleks mbresëlënës në natyrë me një pishinë të madhe noti në formë të lirë në zemër. Ekziston gjithashtu një pishinë tjetër me spërkatje për të vegjlit dhe një pishinë me rrëshqitje me tre rrëshqitje ujore emocionuese. Mysafirët aktivë mund të shijojnë një stërvitje në palestrën në vend ose të marrin pjesë në një shumëllojshmëri të gjerë aktivitetesh, duke përfshirë mini golf, volejboll plazhi, pingpong dhe gjuajtje me hark. Për ata që kërkojnë relaksim, spa është vendi i përsosur për t’u çlodhur me një banjë turke, sauna, dhomë me avull dhe një sërë trajtimesh. Ekipi i animacionit organizon argëtim të rregullt për të gjitha moshat, duke përfshirë një klub fëmijësh (4-12 vjeç), aktivitete gjatë ditës dhe shfaqje në mbrëmje.