fbpx

Starlight Resort & Convention Center

Vështrim i përgjithshëm
Hoteli Starlight Resort ndodhet pikërisht në plazh në Manavgat, ku mund të gjeni një sërë atraksionesh turistike. Hoteli ka restorantet e veta dhe zonat e pishinave, si dhe ndan një përzgjedhje të objekteve me hotelin në të njejtin resort Sunrise Resort Hotel, duke përfshirë një aquapark emocionues dhe super gjigand.

Sa larg është plazhi më i afërt?
Ky hotel ndodhet në plazh.

Largësia nga aeroporti
Ky hotel ndodhet 80 km nga Aeroporti i Antalias.

Dhomat
Hoteli përmban 811 dhoma pritjeje elegante dhe të mobiluara mirë, duke përfshirë Dhomat Family Club Duplex me Jacuzzi. Objektet e përgjithshme në dhomë përfshijnë ajër të kondicionuar, Wi-Fi, një TV LCD, një kasafortë, një telefon, një tharëse flokësh, banjot dhe pantofla, pajisje për çaj dhe kafe, një minibar dhe një ballkon ose tarracë.

Ushqim & Pije
Ka një restorant kryesor me një tarracë në natyrë, si dhe një restorant vetëm për të rriturit, dy restorante ushqimore (të hapura sezonale) dhe një përzgjedhje restorantesh a la carte (kërkohet rezervim dhe tarifë shtesë), duke përfshirë një restorant francez, një restorant italian. , një restorant indian dhe një restorant meksikan. Pije freskuese ofrohen nga Lobby Bar, baret buzë pishinës dhe Klubi i Natës.

Sport & Argëtim
Hoteli krenohet me një kompleks mbresëlënës pishinash me pishina të ndryshme për të rritur dhe fëmijë, si dhe një aquapark argëtues në pronën simotër – Sunrise Resort Hotel – me 11 rrëshqitje uji, duke përfshirë mini rrëshqitje dhe një pishinë me dysheme me rërë për mysafirët e vegjël. Për më tepër, Mini Clubet e hotelit (4-16 vjeç) janë gati për të zënë të vegjlit dhe një sërë aktivitetesh si gjimnastikë, gjuajtje me hark, vaterpolo, pingpong, volejboll plazhi, basketboll, tenis (pagesë shtesë) dhe bilardo (pagesë shtesë) janë në dispozicion në vend. Ju gjithashtu mund të shkoni në plazh për disa pushime pranë detit, ose të provoni dorën tuaj në disa sporte të gjalla ujore (mund të aplikohen tarifa shtesë). Objektet e tjera në këtë hotel përfshijnë një qendër fitnesi për mysafirët aktivë, si dhe një sauna relaksuese dhe ambiente të banjës turke.