fbpx

499€ – 4 Netë Në Dubai

🛫 GO to Dubai –  prej 499€ për person 😍

➡ Oferta përfshinë:

🔹 Bileta e Aeroplanit direkt nga Tirana
🔹 Transferi Aeroport-Hotel-Aeroport
🔹 Akomodimi 4 netë
🔹 Koncepti në hotel me mëngjes
🔹 Asistencë 24/7 nga i GO Travel.

➡ Oferta nuk përfshinë:
🔸 Viza obligative 90€ për person
🔸 Taksat ditore të qytetit që paguhen në hotel

ℹ Për më shumë info dhe rezervime kontakto:
📱 049 725 726
📱 045 725 726
📱 +383 49 725 726 (Viber dhe WhatsApp)
☎️ 038 725 726
📧 info@gotravel-ks.com

🌐 www.gotravel-ks.com

📍 Rruga Hajdar Dushi nr. 32, Prishtinë (Afër shtëpisë të shëndetit, te Qafa)

Dubai, qyteti dhe kryeqyteti i emiratit të Dubait, një nga më të pasurit nga shtatë emiratet që përbëjnë federatën e Emirateve të Bashkuara Arabe, e cila u krijua në 1971 pas pavarësisë nga Britania e Madhe. Ekzistojnë disa teori për origjinën e emrit Dubai. Njëri e lidh atë me daba—një lloj karkaleci që pushton zonën—ndërsa një tjetër mendon se i referohet një tregu që ekzistonte pranë qytetit. Në vitet e fundit Dubai është krahasuar me Singaporin dhe Hong Kongun dhe shpesh konsiderohet si sipërmarrja kryesore e Lindjes së Mesme. Sipërfaqja 13,5 milje katrore (35 km katrore). Popullsia. 3.331 milion (2019)

Karakteri i qytetit

Dubai është një qytet me rrokaqiejt, porte dhe plazhe, ku bizneset e mëdha zhvillohen së bashku me turizmin. Për shkak të popullsisë së madhe të emigrantëve, është një shkrirjeje e Lindjes së Mesme dhe atmosfera është përgjithësisht tolerante. Përkatësitë fetare nuk janë një aspekt i spikatur i jetës së qytetit. Islami është feja e shumicës, por kishat dhe tempujt hindu bashkëjetojnë me xhamitë e Dubait. Dubai është një vend relativisht pa krime ku efikasiteti administrativ dhe hapja ndaj biznesit kanë inkurajuar një rritje mahnitëse.

Peizazhi

Zona perëndimore e Dubait përfiton nga shtrirje të vogla plazhesh me rërë, të cilat kanë ndihmuar në katalizimin e industrisë së turizmit të qytetit. Sundimtarët e Dubait kanë kërkuar të rrisin bregdetin e kufizuar të qytetit dhe në mungesë të ishujve natyrorë në det të hapur, zhvilluesit u inkurajuan të ndërtonin ishuj gjigantë të krijuar nga njeriu në brigjet e qytetit. Më e famshmja prej tyre është Palm Jumeirah, e cila ka formën e një palme. Të tjerë përfshijnë ishujt “Bota”, një grup ishujsh të vegjël të pozicionuar që t’i ngjajnë një harte botërore kur shikohen nga lart.

#justgoandtravel #gotravel #gomoments #godubai