fbpx

Hotel Eftalia Marin Resort & Spa

Hotel Eftalia Marin Resort & Spa

Përmbledhje
Një aventurë splashtastike pret në Eftalia Marin, e vendosur në Alanya, kjo pronë ofron strehim elegant dhe ambiente të shkëlqyera. Vetëm disa hapa larg bregdetit, hoteli ka mjaft aktivitete për të gjithë familjen, një zgjedhje e shkëlqyer për një pushim të mrekullueshëm familjar në Turqi.

Klubi i plazhit Ishulli Eftalia
Ishulli Eftalia është një klub plazhi në bregdetin kryesor, afër hoteleve Eftalia, ku do të gjeni një park ujor, bare, restorante, argëtim, një banjë dhe sporte ujore. Të gjithë mysafirët gjithëpërfshirës që qëndrojnë në një hotel Eftalia kanë qasje FALAS çdo ditë në klubin e plazhit.

Sa larg është plazhi më i afërt?
Hoteli ndodhet përtej rrugës nga plazhi.

Largësia nga Aeroporti
Aeroporti i Antalias është 106 km nga hoteli.

Dhoma
Dhomat në Eftalia Marlin janë zbukuruar këndshëm dhe kanë ajër të kondicionuar, një banjo private, TV, telefon, Wi-Fi, mini bar, kuti depozite dhe një ballkon apo tarracë.

Ushqim dhe pije
Mëngjesi, dreka dhe darka shërbehen në restorantin e hotelit dhe ambientet a la carte janë gjithashtu të vendosura në vend për një larmi të shtuar. Një gamë e madhe e pijeve freskuese, pijeve alkoolike, kafe dhe kokteje janë në dispozicion për mysafirët për të shijuar.

Vizitorët mund të shijojnë një vizitë falas në restorantin a la carte për shtatë qëndrim natë (kërkohet rezervimi paraprak). 

Sport & Argëtim
Kompleksi krenohet me një pishinë kryesore, pishinë për fëmijë dhe park ujor me shumë aktivitete argëtuese për të gjithë. Relaksimi është vetëm disa hapa larg në Spa ku ka një sauna, banjë turke, xhakuzi, dhomë me avull dhe trajtime masazhi janë në dispozicion. Një përzgjedhje emocionuese e sporteve dhe aktiviteteve janë ofruar në Eftalia Island Beach Club dhe të ftuarit mund ta përfundojnë ditën duke admiruar argëtimin në mbrëmje. Mysafirët e rinj mund të vizitojnë Botën e Fëmijëve dhe të eksplorojnë aktivitetet që i presin.

Në klubin e plazhit Eftalia Island do të zbuloni:

Një park ujor i madh me zona për të gjitha moshat, të gjitha argëtimet në hotel duke përfshirë shfaqje, muzikë dhe mbrëmje gala, tre restorante mezi, kioska për ushqime në rrugë, dy stacione akullore dhe një shtatë bare të pabesueshme. Një banjë e plotë dhe hamami, park aventureske, sporte ujore dhe pije në një klub nate të gjallë janë gjithashtu në dispozicion për një pagesë lokale.