fbpx

Hotel Crystal Green Bay Resort and Spa – Bodrum

Hotel Crystal Green Bay Resort and Spa

Përmbledhje
Crystal Green Bay Resort and Spa Bodrum gëzon një mjedis ideal, të vendosur në gjirin e vet me pamje të bukur nga deti dhe me pyje me pisha në pjesën e pasme të tij. Ky hotel ofron një atmosferë familjare-miqësore dhe krenohet me pishina të hapura, rrëshqitëse uji, një mini klub dhe ambiente sportive.

Sa larg është plazhi më i afërt?
Hoteli ndodhet ne plazh.

Largësia nga Aeroporti
Hoteli ndodhet 12 km nga Aeroporti i Bodrum.

Dhoma
Dhomat e miqve ose kanë pamje të drejtpërdrejtë nga deti ose kopsht dhe pamje nga pyjet, të gjitha dhomat kanë një ballkon. Pajisjet e dhomës përfshijnë dysheme të laminuar, sistem të kartave kyçe, kasafortë, LCD-TV me transmetim satelitor dhe kanal muzikor, klimatizim të ndarë, detektor zjarri, minibar, tharëse flokësh dhe telefon me thirrje direkte.

Ushqim dhe pije
Guests mund të ha drekë në restorantet në vend dhe të shijojnë pije freskuese në Vital Bar, Lobby Lounge, Lagoon Bar, Beach Bar, Clam Bar dhe Triangle Disco Bar.

Sport & Argëtim
Më parë një klub pushimesh në sporte ujore, hoteli mban një ambient aktiv, sportiv, me shumë lehtësira për fëmijë dhe të rritur. Hoteli përmban dy pishina, duke përfshirë një snack bar pranë pishinës me shezlong dhe cadra. Për fëmijët, ekziston një pishinë e veçantë për fëmijë me rrëshqitje uji, një mini klub dhe një shesh lojrash me hije. Tifozët e sporteve ujore mund të bëjnë ski në ujë, ski jet, zhytje, rrëshqitje në ajër, shëtitje me varkë me motor, shëtitje me varkë me banane ose lundrim (të gjitha për një tarifë shtesë) ose të provojnë shëtitje me varkë, Janji ose Pedale.

mYSAFIRëT mund të shijojnë një lojë tenisi, pingpong, pishinë / snooker, basketboll, volejboll ose volejboll në plazh. Aqua fit, gjimnastikë dhe çiklizmit gjithashtu mund të jenë të gëzuar. Aktivitetet e animacionit mbahen gjatë gjithë ditës plus shfaqjet në mbrëmje me muzikë live (në ditë të caktuara të javës) dhe një disko. Mysafirët më të rinj mund të lëshojnë avull në shesh lojërash për fëmijë ose në klubin e fëmijëve.

Shtesa me Tarifa
Spa dhe qendra shëndetësore, palestra, banja turke dhe sauna janë falas dhe ka paketa spa në dispozicion (aplikohen tarifa), përfshirë përdorimin e një salloni VIP banjash. Për më tepër, shezlongët dhe cadrat janë në dispozicion për përdorim në plazhin me rërë.