fbpx

Hotel Akka Antedon Hotel

Hotel Akka Antedon Hotel

Përmbledhje
Akka Antedon Hotel shtrihet mes një rrethimi të harlisur direkt pranë plazhit të bukur me rërë Baldibi në Rivierën Turke në rrëzë të Maleve Bej. Qyteti i gjallë i Kemer me zgjedhjen e tij të larmishme të lokaleve për blerje dhe argëtim shtrihet rreth 15 km larg dhe është rreth 45 km nga Antalia. Linjat për transportin publik mund të gjenden direkt përpara. Hoteli krenohet me 6 pishina, një banjë, palestër, ambiente sportive, miniclub dhe një kinema. E përsosur për familje, çifte ose miq që kërkojnë një pushim relaksues me një përzgjedhje të ambienteve.

Sa larg është plazhi më i afërt?
Ky hotel ndodhet ne plazh.

Largësia nga Aeroporti
Ky hotel ndodhet 45 km nga aeroporti i Antalias.

Dhoma
Dhomat Standarde (30-42 m2) ofrojnë një zonë gjumi dhe shtrojë. Ato janë të pajisura të gjitha me një banjo en-suite, ajer te kondicionuar, depozitë, minibar, pajisje çaj / kafeje, tharëse flokësh, TV satelitor, telefon direkt dhe një ballkon.
Dhomat Duplex (52-63 m2) janë perfekte për familjet dhe ofrojnë një dhomë gjumi / dhomë gjumi dhe një kat i ndërmjetëm me krevat dopio ose dyshe. Ato janë të pajisura me 2 banjo en-suite, ajer te kondicionuar, depozitë, minibar, pajisje çaj / kafeje, tharëse flokësh, TV LCD satelitor, telefon direkt dhe ballkon.
Dhomat familjare (4.-52 m2) janë të vendosura në bllokun familjar dhe ofrojnë 2 dhoma gjumi dhe banjo en-suite. Ato janë të pajisura me kondicioner, kutinë e depozitave të sigurisë, mini bar, pajisje për të bërë çaj / kafe, TV LCD satelitor, telefon direkt dhe ballkon.
Dhomat superiore (42 m2) kanë 1 dhomë gjumi (krevat francez me tendë, tavolinë pune, karrige, kondicioner të ndarë dhe banjo en-suite. Ato janë të pajisura me një kuti depozite, minibar, pajisje çaj / kafeje, tharëse flokësh, satelit LCD TV, telefon direkt dhe ballkon.
Suites Duplex (61-98 m2) janë të vendosura në ndërtesën kryesore dhe ofrojnë një dhomë gjumi / dhomë gjumi të madhe, një kat i ndërmjetëm me krevat binjak ose të madh dhe 2 banjo en-suite. Ato janë të pajisura me kondicioner, kuti depozitimi, minibar, pajisje çaj / kafeje, tharëse flokësh, TV satelitor, telefon direkt dhe një ballkon.
King Suites ofrojnë një tarracë të pajisur plotësisht me tapiceri, loungers dielli dhe xhakuzi. Ato ofrojnë një dhomë gjumi dyshe me krevat poster, dhomë studimi, dhomë të gjallë, kuzhinë dhe banjo me xhakuzi dhe sauna. Ato janë të pajisura me kondicioner, kutinë e sigurisë, minibar, pajisje për të bërë çaj / kafe, kuzhinë, mikrovalë, lavatriçe, larës enësh, tharëse flokësh, TV satelitor, telefon direkt dhe një ballkon.

Ushqim dhe pije
Restoranti Divan ofron mëngjes, drekë dhe darkë në shërbim shuplakë. Stacionet e pjekjes në skarë dhe gatimit janë në dispozicion, si dhe netë të veçanta me temë. Hoteli krenohet me 4 restorante A la Carte duke përfshirë një frëngjisht, italian, Ushqim deti dhe Turqisht. Për të vegjlit ka një restorant për fëmijë. E vendosur në mysafirët e kopshtit do të gjeni shtëpinë Gozleme e cila shërben petulla dhe një ëmbëlsira. Ka një restorant Snack, kafe dhe 6 bare, duke përfshirë sallonin e kuq, pishinën, plazhin, elitarin, vitaminën dhe diskotekën.

Sport & Argëtim
Hoteli Akka Antedon posedon 6 pishina, duke përfshirë një pishinë të madhe në formë lagune, një pishinë rrëshqitëse uji, 2 pishinë të hapur për fëmijë, 1 pishinë të mbyllur për fëmijë dhe 1 pishinë të brendshme për të rritur. Spa përmban një banjë turke, sauna, xhakuzi, dhomë fitnesi dhe masazhe. Për të vegjlit ka 2 klube për fëmijë (4-7 vjeç dhe 8-11 vjeç).
Në plazh mysafirët do të gjejnë shezlong, cadra, hamak dhe një bankinë privat. Aktivitetet sportive përfshijnë basketboll, volejboll plazhi, bilardos, fusha tenisi, badminton, pedale, shfletoj, vela, çiklizmit dhe një pistë vrapim. Sportet ujore të disponueshme (me pagesë) banane, parakailing, jet-ski, katamarans (të licensuar), kajak uji, turne me jahte dhe një shkollë zhytjeje. Personeli argëtues ofron argëtim ditën dhe mbrëmjen. Aktivitetet ditore përfshijnë gjimnastikë uji, bingo, volejboll plazhi, pingpong, shtrirje, shigjeta, bocia, pushkë ajrore, sporte ujore, volejboll plazhi, lojëra mini klubesh, vaterpol, lojëra në pishinë, klasa të yogës dhe kurse të ritmit. Në mbrëmje ato ofrojnë shfaqje duke përfshirë natën turke, muzikë, karaoke, vallëzim dhe kabare. Ekziston një dhomë kinemaje, disko dhe lojërash e pajisur me një tryezë bilardo. Argëtim i veçantë ofrohet gjithashtu në hotel gjatë periudhës së Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri.