fbpx

Hotel AKKA Lush – Taksim Stamboll

Hotel AKKA Lush

Stili i hotelit dhe ambienti
Hoteli AKKA Lush në Stamboll,Taksim mirëpret ngrohtësisht mysafirët e tij në një atmosferë miqësore. Të gjitha dhomat e pajisura janë të mobiluara në mënyrë unike me dizajnë të bukur dhe ofrojnë falas Wi-Fi. Pas një turneu në qytet, kafeneja e hotelit propozon mysafirët të pushojnë dhe shijojnë kafenenë ose ndonjë pije freskuese. Për më tepër, mysafirët mund të përfitojnë nga banja tërheqëse në Hotel Lush. Terasa ne katin e fundit, ofron pamje të urës së Bosforit ku mund të hani mëngjesin ose të pini ndonje pije në mbrëmje.

Të dhënat e hotelit
Hotel i ndërtuar në vitin 1890, Rinovimi i fundit i pjesshëm 2017, Numri i kateve 5, Numri total i dhomave 94, Numri i dhomave teke 27, Numri i dhomave dyshe 37, nga të cilat kanë 2 shtretër të veçantë 10, nga të cilët kanë një krevat dopio 18, Numri i dhomave me ajër të kondicionuar 94, Pritja në recepsion 24 orë në ditë.

Vendndodhja e hotelit
E vendosur në qendër në Stamboll, Hotel Lush ndodhet 650 metra nga Sheshi Taksim. Hagia Sophia ndodhet 6.7 kilometra larg hotelit, Xhamia Blu 3.7 kilometra dhe Pallati Topkapi 4.6 kilometra.

Check in: 12:00-14:00

Check out: 12:00