fbpx

Hotel Delphin BE GRAND Resort

Hotel Delphin BE GRAND Resort

Përmbledhje
Delphin BE GRAND Resort është një hotel luksoz me arkitekturë mahnitëse, i vendosur mu në bregun mesdhetar të Turqisë. Në lindje të Antalias, ky vendpushim ofron strehim elegant, ngrënie të pasura dhe aktivitete argëtuese dhe lehtësira për të gjithë familjen – nga rrëshqitjet e ujit te një banjë relaksuese.

Sa larg është plazhi më i afërt?
Ky hotel është i vendosur në bregdet.

Largësia nga Aeroporti
Është 13 km nga Aeroporti i Antalias në hotel.

Dhoma
Mysafirët mund të zgjedhin nga dhomat standarde, familjare, suite dhe dhoma superiore. Suitat familjare dhe dhomat e lidhura janë gjithashtu në dispozicion. Ju do të gjeni një banjo, ajer te kondicionuar qendror (vetëm orë të zgjedhura), Wi-Fi, tharëse flokësh, telefon me thirrje direkte, TV satelitor, kutinë e depozitave, minibar dhe pajisje për të bërë çaj dhe kafe të paraqitura në të gjitha akomodimet. Një zgjedhje e pamjeve në tokë, det anësore ose det janë në dispozicion. Dhomat Familjare mund të shfrytëzohen nga maksimumi tre të rritur dhe dy fëmijë, ose katër të rritur dhe një fëmijë.

Ushqim dhe pije
Hoteli ka një restorant kryesor, dhe shtatë vende à la carte, që shërbejnë kuzhinë italiane, meksikane, lindje të largët, greke dhe osmane. Ekziston gjithashtu një restorant me prodhime deti dhe një restorant special i mishit. 12 bare mund të gjenden me pika përreth vendpushimit, duke përfshirë një bar plazhi, bare pishine, një bar irlandez, një disko dhe më shumë.

Sport & Argëtim
Pishinat e hotelit përfshijnë pishina të brendshme dhe të jashtme, si dhe një park ujor për fëmijë me shtatë rrëshqitje splashtastike dhe një për të rriturit me tetë rrëshqitje të ndryshme të ujit. Një program i gjerë argëtimi zhvillohet gjatë gjithë ditës dhe në mbrëmje, i mbushur me lojëra të rregullta, sporte, muzikë dhe shfaqje. Do të gjeni gjithashtu një palestër, kafe në internet, argëtim, kinema dhe shumë pajisje sportive për të mbajtur të gjithë familjen të lumtur. Në qendrën spa, ju mund të relaksoheni dhe të kënaqeni me hamamin turk, masazhet, trajtimet, një dhomë me avull dhe një sauna (zbatohen tarifat lokale). Plazhi aty pranë ofron një skelë të bukur, dhe shumë shtretër dielli dhe cadra.