fbpx

Hotel Bosphorus Sorgun Hotel

Hotel Bosphorus Sorgun Hotel

Përmbledhje
Hotel Bosphorus Sorgun është një pronë mahnitëse me pesë yje me një mori objektesh në vend dhe restorante të klasit të lartë. I ulur në buzë të lumit Manavgat dhe vetëm 250 metra nga plazhi, ky hotel është një zgjedhje perfekte për çiftet dhe familjet ashtu që kërkojnë një prekje luksi në diellin turk.

Sa larg është plazhi më i afërt?
Hoteli ndodhet në lumin Manavgat dhe afërsisht 250m nga plazhi.

Largësia nga Aeroporti
Hoteli është 71 km nga Aeroporti i Antalisë.

Dhoma
Zgjidhni nga Dhomat Standarde, Suitat Familjare ose Dhomat Deluxe me Jacuzzi.
Të gjitha akomodimet janë të kondicionuara dhe përfitojnë nga një banjo me tharëse flokësh. Karakteristikat e tjera përfshijnë një kuti depozite të sigurisë, telefon, kazan, mini bar dhe qasje Wi-Fi.

Ushqim dhe pije
Restoranti kryesor i hotelit, Bosfor, shërben një varg kuzhine ndërkombëtare dhe pjata lokale në një stil shuplakë. Përndryshe, hoteli gjithashtu ofron tre restorante à la carte të specializuar në kuzhinën mesdhetare, aziatike dhe të pjekur në skarë. Për kafshime të lehta dhe pije freskuese ka një Pishinë Snack Bar, Beach Snack Bar, Patisserie dhe Gozleme Pancake prizë. Vendet shoqërore përfshijnë një Bar Beach, Lobby Bar dhe Disco Bar.

Sport & Argëtim
Hoteli ofron një pishinë të madhe noti, të formës së lirë, të vendosur në një tarracë të gjerë dielli me shumë shezllone dhe cadra. Ekziston gjithashtu një pishinë e veçantë për fëmijë dhe një pishinë e mëtejshme me rrëshqitje uji. Aktivitetet e ofruara përfshijnë mini golf, një komplet fitnesi, volejboll, basketboll në ujë, joga, gjimnastikë hapore dhe sporte ujore. Ekziston edhe një banjë që ofron një banjë turke, sauna dhe një varg trajtimesh. Ekipi i animacionit organizon argëtim të përditshëm plus një mini klub për të vegjlit dhe argëtim të rregullt në mbrëmje siç janë shfaqjet drejtpërdrejt.