fbpx

Hotel Celal Aga Konagi – Stamboll

Hotel Celal Aga Konagi – Stamboll


Stili i hotelit dhe ambienti

I vendosur në një ndërtesë të mrekullueshme me pesë yje, hoteli ofron për mysafirët komoditet dhe lluks. Kënaqësitë e Wellness me Banjën Turke Acemoglu, pishinat e brendshme dhe të jashtme, një sallë bilardo, shërbime lavanderie (për një tarifë extra), një sallë e plotë shërbimi për biznese me ambiente takimesh, shërbime anijesh, salla, dyqane brenda vendit, një tavolinë për rent a car, një shërbim portieri, këmbim valutor dhe tavolinë recepsioni e hapur 24 orësh.

Të dhënat e hotelit

Dhomat dhe suitat e hotelit përfshijnë pamje të mrekullueshme, LED-TV, telefon kabllor, kasaforta në dhomë, klimë, suitat kanë edhe kaminë, izolim zëri, dizajn të mrekullueshëm dhe dekor duke përfshirë mobilje antike dhe dysheme druri, Wi-Fi falas. I vendosur në zemrën historike të Stambollit, Celal Aga Konagi ofron luks dhe komoditet për udhëtarët e të gjitha llojeve.

Vendndodhja e hotelit|

Celal Aga Konagi ndodhet në Fatih të Stambollit dhe është një hotel luksoz me qendër SPA që vendos udhëtarët afër Qytetit të Vjetër dhe vendeve aq të famshme sa Hagia Sophia dhe Pazari i Madh (Pazari Egjiptian është gjithashtu në këtë lagje). Monumentet në afërsi përfshijnë Xhaminë Laleli, Universitetin e Stambollit, Sheshin dhe Kullën Beyazit, Xhaminë Suleymaniye, Kolonën e Konstandinit, Sheshin Taksim dhe Pazarin e Erëzave, ndër shumë të tjerë. Natyrisht, një vizitë në Xhaminë e Fatih është në rregull dhe daton në vitet 1400. Stacioni i tramvajit është më pak se gjysma e një milje nga hoteli dhe Aeroporti Ndërkombëtar i Sabiha Gokcen i Stambollit është njëzet milje larg hotelit.

Check in: 12:00-14:00 PM

Check out: 12:00 PM