fbpx

Hotel Complex Zara

Hotel Complex Zara

Vendpushimi: Bansko

Vendndodhja: Kompleksi Hotel Zara është 800 metra larg nga qendra e vendpushimit dhe 900 metra larg stacionit të parë të ashensorit të skive, në dhe nga i cili ka një transferim falas.

Për hotelin: Kompleksi Hotel Zara disponon një restorant kryesor me kopsht dhe me një kapacitet prej 180 vendesh dhe një bar Lobi. Në dispozicion për kryerjen e ndërtesave të ekipeve dhe ngjarjeve të korporatave ekziston një sallë konferencash me një kapacitet maksimal deri në 120 vende, e pajisur me perde të dritës së ditës dhe të errësimit, një ekran, një projektor, një tabelë, sistem zanor, qasje në internet pa tel dhe një laptop. Për mysafirët më të rinj, gjatë sezonit të dimrit, ka një dhomë për fëmijë, pingpong, një tavolinë mini futbolli, një TV me kanale për fëmijë, një shesh lojërash për fëmijë dhe një seksion për fëmijë në pishinën e brendshme të ngrohur.

Akomodimi:
Kompleksi Hotel Zara pushton me luksin dhe komoditetin e 16 dhomave të tij dyshe standarde, 47 dhoma dyshe luksoze, 22 apartamente me një dhomë gjumi, 3 studiot dhe 1 mezetë me dy dhoma gjumi. Ambientet janë të pajisura me gjithçka që nevojitet për një qëndrim të këndshëm dhe të paharrueshëm dhe janë të mobiluara me standardet më të larta. Të gjitha llojet e dhomave janë me ballkone.
DBL 2 + 0 / DBI 4 + 0: Përafërsisht 25 metra katrorë. Të gjitha dhomat standarde dyshe janë të ndërlidhura dhe secili çift ka një korridor të përbashkët dhe një tarracë të përbashkët. Njëra nga dhomat ka një krevat dopio dhe një banjo me vaskë dhe tjetra – me dy shtretër teke dhe një banjo me një kabinë dushi. Në dispozicion të mysafirëve ka edhe pajisje për kafe dhe çaj, një mini frigorifer, një TV LCD me kanale satelitore, një tharëse flokësh në banjë dhe një kasafortë. Një çift dhomash standarde dyshe janë të përshtatshme për të akomoduar dy familje miqësore, katër miq ose një familje me dy fëmijë të rritur. Përdorimi maksimal është 2 të rritur ose 4 të rritur.
DBL 2 + 2 DELUXE: Afërsisht 35 metra katrorë. Dhomat dyshe luksoze disponojnë me një dyshe ose dy shtretër të vetëm dhe një divan të zgjatur dhe janë të pajisura me pajisje kafeje dhe çaji, një mini frigorifer, një TV LCD me kanale satelitore, një banjo me tharëse flokësh, një vend të sigurt dhe një tarracë . Disa nga tarracat zbulojnë një pamje që të lë pa frymë Pirin. Përdorimi maksimal është 2 të rritur me 2 fëmijë ose 3 të rritur.
APP 2 + 2: Përafërsisht 50 metra katrorë. Apartamentet me një dhomë gjumi përbëhen nga një dhomë gjumi me një krevat dopio dhe një dhomë që jetojnë me një divan me dy krahë të veçantë, secila prej të cilave me një dyshek të tërë dhe disponimin e kafesë dhe çajit, një mini frigorifer, një TV LCD me kanale satelitore , një banjo me tharëse flokësh, një vend të sigurt dhe një tarracë. Disa nga tarracat zbulojnë një pamje që të lë pa frymë Pirin. Dhoma e gjumit dhe dhoma e ndenjes ndahen nga një derë. Përdorimi maksimal është 3 të rritur me 1 fëmijë ose 4 të rritur.
MAISONETTE 4 + 2: Afërsisht 100 metra katrorë. Maisonette është një ambient dy katësh me një dhomë gjumi me dy shtretër të vetme me një banjo të veçantë dhe një tarracë në të dhe një dhomë të gjallë me një divan të madh në katin e parë dhe një dhomë gjumi të dytë me një krevat dopio me një banjo të veçantë dhe një tarracë për të në katin e dytë dhe të disponojë me kafe dhe pajisje çaji, një mini frigorifer, një TV LCD me kanale satelitore dhe një kasafortë. Përdorimi maksimal është 5 të rritur me 1 fëmijë ose 6 të rritur.
Ahur për fëmijë është në dispozicion sipas kërkesës paraprake dhe kundrejt një pagese shtesë prej 5 BGN në ditë.
Hoteli dhe infrastruktura fqinje e tij janë të arritshme për njerëzit në karriget me rrota.
Akomodimi me kafshët shtëpiake nuk lejohet.

Sportet dhe SPA:  Qendra Relax e Hotel Complex Zara është e pajisur me një pishinë të brendshme të nxehtë, një Jacuzzi, një sauna me aromë, një banjë me avull, një zonë procedurash, dollapë masazhi, banjë turke, një zonë relaksi dhe një zonë palestër. Në dispozicion të mysafirëve ka edhe një pishinë të hapur me një pishinë dhe një Barbecue, një pingpong që funksionon gjatë sezonit të verës.

Ushqimi:
Mëngjesi ntavolinë suedeze me fruta të stinës dhe një shumëllojshmëri drithërash dhe ushqimesh të nxehta të përfshira – 08.00 – 10.30
Darkë tavolinë suedeze me pjata bullgare dhe ndërkombëtare – 19.00 – 21.00

Sport dhe argëtim:
Pishinë e brendshme e nxehtë
Sauna
Banjë me avull
Palestër
Xhakuzi
Relax dhomë
Veshjet e skive për pajisje personale (nuk lejohet ruajtja e pajisjeve, të marra me qira nga veshjet e tjera të skive)
Transferimi i planifikuar nga dhe në stacionin e parë të ashensorit të skive
Qasje në internet Wi-Fi në të gjithë hotelin

Për fëmijët:
Seksioni i fëmijëve në pishinën e brendshme të nxehtë
Dhoma e fëmijëve me një animator

Parkimi: në natyrë, i pambrojtur, sipas disponueshmërisë

Shërbime shtesë, të disponueshme kundrejt një pagese shtesë:
Pantofla – 3 BGN për çift
Kasafortë – 4 BGN në ditë
Hoteli do të ofrojë një mundësi për marrjen me qira të pajisjeve të skive dhe lejeve të skive

Vendndodhja: rr. Bansko “Yavor” 42 Bansko