fbpx

Hotel Crystal Admiral Resort Suites & Spa

Hotel Crystal Admiral Resort Suites & Spa

Përmbledhje
Crystal Admiral Resort ofron një përvojë hoteli me pesë yje. E vendosur në bregun jugor të Mesdheut të Turqisë, një festë këtu përfshin një total prej tetë pishinash, një plazh aty pranë, mundësi të shumta për darkë dhe një banjë relaksuese. Ky është një zgjedhje perfekte për familjet dhe çiftet që janë duke kërkuar një shije të jetës së lartë buzë detit.

Sa larg është plazhi më i afërt?
Hoteli ndodhet 50m nga Plazhi Side, me një tunel të dizajnuar me drita te bukura që e bën të pa vërejtur distancën.

Largësia nga Aeroporti
Hoteli ndodhet 84 km nga Aeroporti i Antalias.

Dhoma
Të gjitha akomodimet kanë një kasafortë me qira, minibar, telefon, tharëse flokësh, ajer te kondicionuar dhe Wi-Fi. Dhomat Standarde mund të akomodojnë deri në katër mysafirë sipas kërkesës në një dhomë dhe Dhomat Familjare kanë dy dhoma gjumi për deri në katër mysafirë. Për një prekje luksi, mund të zgjidhni një nga llojet e dhomave suite.

Ushqim dhe pije
Përjetoni mikpritjen e vërtetë turke në vendet e fitimit dhe ngrënies së Crystal Admiral Resort. Restoranti shuplakë shërben përhapje të shijshme për mëngjes, drekë dhe darkë – dhe nëse ndiheni të butë në mbrëmje, ka edhe një shërbim rostiçeri në mesnatë. Gjithashtu në menu janë vendpushimet mahnitëse të vendpushimeve të restoranteve à la carte, të cilat shërbejnë kuzhina të ndryshme si pjekje meksikane, italiane, turke, ushqim deti dhe pjekje turke. Nëse jeni duke kërkuar një kafshatë më të lehtë për të ngrënë, drejtohuni te Aspendos Snack Restaurant për burger, patate të skuqura dhe ushqime të pjekura në furrë. Ekziston edhe Caretta Beach Snack Restorant për ngrënie të shpejtë buzë detit, Pancake House dhe andmbëlsira për ushqime të ëmbla. Së fundmi, hoteli ka një numër baresh – nga hapësirat elegante për shoqërim në një lokal të qetë pranë plazhit.

Një herë në shtatë natë, mysafirët mund të zgjedhin të hanë falas në një nga restorantet à la carte të hotelit – me kusht që të rezervoni.

Sport & Argëtim
Ky vendpushim ofron gjashtë pishina të hapura dhe dy pishina të mbyllura, duke përfshirë dy për fëmijë – është vendi i përsosur për t’u çlodhur në një tarracë dielli ose për të bërë një zhytje. Free Wi-Fi është në dispozicion në të gjithë hotelin. Ekziston edhe një qendër spa dhe bukurie me hamam, sauna, dhomë me avull, parukeri dhe dhoma trajtimi dhe masazhi. Guests mund të vizitojnë palestrën, ose të luajnë tenis, basketboll dhe volejboll për të qëndruar aktiv. Ju mund të merrni pjesë në sporte ujore emocionuese në plazh për një tarifë lokale, ose të luani mini golf në vend. Fëmijët do ta duan Mini Klubin Crispy (moshat 4-12 vjeç). Argëtimi përfshin aktivitete, lojëra dhe sporte gjatë ditës dhe shfaqje të drejtpërdrejta gjatë javëve të zgjedhura.