fbpx

Hotel DoubleTree by Hilton Hotel Istanbul – Moda

Hotel DoubleTree by Hilton Hotel Istanbul – Moda

Stili i hotelit dhe ambienti
Bëni vetes fjetjen në Stamboll si në shtëpi në dhomat e  mobiluara me shije të DoubleTree by Hilton Hotel Istanbul – Moda. Të pajisura me Wi-Fi dhe televizion LCD falas, ato paraqesin të gjitha komoditetet moderne të dëshirueshme. Në Rooftop Infinity Pool & Bar, ju mund të shijoni një pije të zbukuruar dhe një pamje të lë pa frymë mbi peisazhin e qytetit.

Të dhënat e hotelit
Hotel i ndërtuar në 2011, Rinovimi i fundit i plotë 2011, Numri i kateve 11, Numri total i dhomave 245, Numri i apartamenteve (dhoma të ndara) 28.

Vendndodhja e hotelit
I ndodhur në rrethin Moda – Kadikoy, ju e gjeni këtë hotel në anën aziatike të Stambollit. Ndodhet vetëm 600 metra nga porti i trageteve Kadiköy dhe 1.5 kilometra larg stacionit hekurudhor Haydarpaşa Gari. Pamja më e bukur në anën evropiane të qytetit është Hagia Sophia (22 km)..