fbpx

Hotel Evelina Palace – Bansko, Bullgari

Hotel Evelina Palace – Bansko, Bullgari

Vendpushimi: Bansko

Vendndodhja:
Hotel Evelina Palace është një hotel me katër yje, i vendosur në bregun perëndimor të lumit Glazne, afërsisht 100 metra larg pjesës qendrore të vendpushimit Bansko dhe 800 metra larg stacionit të parë të ashensorit të skive, nga dhe nga i cili atje është një transferim i rregullt.
Akomodimi: Hotel Evelina Palace është një ndërtesë trekatëshe, e shërbyer nga një ashensor dhe ofron strehim në 3 studiot dhe 42 dhoma dyshe me pamje nga mali ose nga qyteti. Çdo ambient akomodimi është i ngrohur në mënyrë qendrore, disponon një banjo me dush dhe tharëse flokësh, një zonë të ulur dhe një tarracë dhe është e pajisur me një TV me kanale kabllore, qasje në internet Wi-Fi, një telefon dhe një mini bar.

Rreth hotelit:
Hotel Evelina Palace disponon një restorant me një kapacitet prej 90 vendesh dhe pjata tradicionale Bullgare dhe Mesdhetare, një bar Lobby me qasje falas në internet Wi-Fi dhe një kopsht veror me BBQ dhe zonë për fëmijë. Në dispozicion të mysafirëve ka gjithashtu një kasafortë në tryezën e pritjes dhe lavanderi kundër pagesës shtesë, si dhe një parkim të jashtëm të pambrojtur.

DBL 2 + 1: Përafërsisht 20 – 25 metra katrorë. Përdorimi maksimal është 2 të rritur me 1 fëmijë ose 3 të rritur.
STUDIO 2 + 2: Afërsisht 32 metra katrorë. Përdorimi maksimal është 3 të rritur me 1 fëmijë ose 4 të rritur.

Dado për fëmijë është falas, sipas kërkesës paraprake.
Hoteli disponon lokale, të përshtatura për akomodimin e personave me vështirësi në lëvizje.
Akomodimi me kafshët shtëpiake lejohet me kërkesë paraprake, kundrejt një pagese shtesë prej 5 EUR në ditë, me një përshkrim paraprak të racës dhe madhësisë dhe me kusht që kafsha të mos largohet nga dhoma.

Sportet dhe SPA:
Hotel Evelina Palace disponon një nga pishinat më të mëdha të brendshme me seksion për fëmijë në zonë. Në dispozicion të mysafirëve ka gjithashtu një sallë të pajisur palestër dhe një sauna. Për më tepër, hoteli ofron lloje të ndryshme të masazheve relaksuese. Ofertat sportive janë pingpong, bilardo dhe mini futboll (kundër pagesës shtesë).

Ushqimi:
Mëngjesi në stilin e tavolines suedeze – 07:30 – 10:00
Darka në stilin e tavolines suedeze – 19:00 – 21:00 (nëse zgjidhet një shtesë për HB)

Sport dhe argëtim:
Transferoni në dhe nga stacioni i parë i ashensorit të skive
Pishinë shtëpie
Salla e fitnesit
Sauna
Qasje në internet Wi-Fi

Për fëmijët:
Seksioni i fëmijëve në pishinën e brendshme

Parkimi: në natyrë, i pambrojtur, sipas disponueshmërisë

Vendndodhja: Rruga Ikonom Chuchulain 34. Bansko