fbpx

Hotel The Land of Legends

Hotel The Land of Legends

Përmbledhje
Çlironi shpirtin tuaj aventuresk në mbretërinë e parë magjike të Turqisë të krijuar posaçërisht për fëmijët. E mbushur plot me argëtim për t’iu përshtatur çdo shijeje, një festë këtu siguron një përvojë legjendare dhe të paharrueshme për të gjithë familjen. Nga parku tematik në vend te kanalet e stilit venecian, Toka e Legjendave me siguri do të jetojë deri në emrin e saj.

Sa larg është plazhi më i afërt?
Ky hotel ndodhet 4 km nga plazhi.

Largësia nga Aeroporti
Ky hotel ndodhet 27 km nga Aeroporti i Antalias.

Dhoma
Guests mund të zgjedhin nga 380 dhoma luksoze (me mundësinë e dhomave të lidhura) ose një gamë të apartamenteve. Dhomat Deluxe kombinojnë dekorin e çuditshëm të karikaturave me lehtësi moderne, përfshirë një PlayStation 4. 20 suitat luksoze të ofruara janë: Junior, Family, Grand Terrace dhe Kingdom.

Të gjitha akomodimet ofrojnë 1-2 dhoma gjumi, një banjo private, gardërobë për hyrje, TV me ekran të sheshtë, kasafortë, Wi-Fi me shpejtësi të lartë, pajisje për të bërë çaj / kafe, minibar, kondicioner dhe tharëse flokësh. Shumica e dhomave gjithashtu kanë një ballkon ose tarracë.

Ushqim dhe pije
Land of Legends është gjithashtu legjendare për zgjedhjen e gjerë të opsioneve të ngrënies. Një shuplakë e këndshme është ofruar për mëngjes dhe darkë në restorantin kryesor Eternia. Diku tjetër në vend, zgjidhni nga kuzhina italiane, libaneze, aziatike, tradicionale turke ose restoranti bistro i Popullit. Mysafirët mund të darkojnë me pamjen e një akuariumi nënujor, të pushojnë në një nga kafenetë ose baret në vend ose të drejtohen në rrugën e pazarit ku mund të gjendet akullore premium.

Sport & Argëtim
Një bollëk ambientesh për kohën e lirë i përshëndet të gjithë mysafirët. Objektet e hotelit përfshijnë spa të gjerë dhe qendrën e fitnesit Anjana të kompletuar me një sauna, dhomë me avull, banjë turke dhe vorbull, si dhe një pishinë të mbyllur gjysmë-olimpike. Hoteli gjithashtu mburret me një klub për fëmijë me aktivitete të mjaftueshme për të mbajtur të rinjtë të argëtuar gjatë gjithë javës. Ekziston gjithashtu një kinema 5D plus argëtim dhe lojëra në format e pingpongut, pinball, hokej në ajër, artizanat dhe më shumë.

Përfitoni nga parku ujor Legjenda e Aqua, i cili siguron vetëm argëtim për të gjithë familjen, nga udhëtimet për fëmijë dhe pishinat e pafundësisë deri tek rrotullat me induksion adrenalinë, plus shfaqjet e ujit me jetën e detit. Guests mund të shëtisin në rrugën e pazarit nga kanali në vend dhe të shijojnë parada me anije për argëtim në mbrëmje.