fbpx

Hotel The Marmara Taksim

Hotel The Marmara Taksim

Stili i hotelit dhe ambienti
Hoteli luksoz Marmara Taksim në Stamboll ka 375 dhoma hoteli të sapo rinovuara dhe me cilësi të lartë me TV kabllor, telefon, minibar, tharëse flokësh, kasafortë, lidhje interneti dhe pamje panoramike, të cilat gjithashtu mund të shijohen në restorantin e pasur me panoramë së bashku me mrekullitë e kuzhinës. Në oazin e Wellness me sauna, banjë turke, zonë palestër dhe pishinë, mysafirët mund të pushojnë me pamje mbi çatitë e qytetit.

Të dhënat e hotelit
Hotel i ndërtuar në vitin 1976, numri i kateve 20, numri i përgjithshëm i dhomave 376, numri i dhomave teke 376, numri i dhomave dyshe 376, nga të cilat me 2 shtretër të veçantë 172, nga të cilat me një krevat dopio 203, nga të cilat i përshtatshëm si dhoma me tre shtretër 182, dhoma me derë lidhëse 40, numri i apartamenteve (dhoma të ndara ) 25, numri i dhomave me ajër të kondicionuar 376, hotel i hapur gjatë gjithë vitit.

Vendndodhja e hotelit
Hoteli Marmara Taksim ndodhet në kulturën e gjallë dhe qendrën e biznesit Taksim në zemër të Stambollit. I vendosur në pikën më të lartë në qytet dhe ofron një pamje të gjerë të Bosforit, Gjirit të Bririt të Artë dhe qendrës së Stambollit

Check in: 12:00-14:00
Check out: 12:00