fbpx

Hotel The Peak – Taksim Stamboll

Hotel The Peak

Stili i hotelit dhe ambienti
Peak Hotel në Stamboll ofron për mysafirët e tij dhoma të dizajnuara në mënyrë individuale dhe moderne që ofrojnë shërbim në dhomë. Hoteli përmban gjithashtu një bar komod për ndejë, një kafene,  salla të ndryshme konferencash dhe takimesh.

Të dhënat e hotelit
Hotel i ndërtuar në vitin 1961, Rinovimi i fundit i plotë 2007, Rinovimi i fundit i pjesshëm 2011, Numri i kateve 8, Numri i përgjithshëm i dhomave 135, Numri i dhomave teke 1, Numri i dhomave dyshe 118, prej të cilave kanë 2 shtretër të veçantë 23, nga të cilat kanë një krevat dopio 95, Dhoma me dyer lidhëse 2, Numri i dhomave me ajër të kondicionuar 93, Hotel i hapur gjatë gjithë vitit, Pritje në recepsion 24 orë në ditë. Dhomë pa pirje duhani 93, Dhoma familjare në dispozicion 3.

Vendndodhja e hotelit
Hotel Peak ndodhet në zemër të Stambollit. Shumë pamje dhe atraksione të famshme të qytetit të tilla si Katedralja e Shën Antoine, Muzeu Pera dhe Cicek Pasaji janë të vendosura në një distancë prej më pak se një km dhe janë lehtësisht të arritshme në këmbë ose me transport publik nga The Peak Hotel.

Check in: 12:00-14:00
Check out:  12:00