fbpx

Një Darkë dhe Shëtitje me Anije në Stamboll – Turna Tour

Turna Tour

Shëtitni dhe darkoni midis 2 kontinenteve, shikoni shfaqje të ekipit Folk Turk nga rajone të ndryshme të Turqisë ku vallëzojnë me Dj Muzikë ndërkombëtarë. Pini pije të pakufizuara lokale alkoolike dhe jo-alkoolike. Shijoni Bakllava Tradicionale Turke dhe Kafe Turke

Çfarë të presësh në Turna Tour

Turneu juaj do të fillojë nga hoteli juaj. Transferi vjen dhe ju merr nga hoteli juaj për në anijën tonë.
Ju do të mirëpriteni nga stafi i Turnatour dhe do të drejtoheni në tryezën tuaj. Stafi i Turnatour ju shoqëron dhe është i gatshëm për ju.

Kur të uleni në tryezat tuaja do të sillen si fillim sallatat dhe pijet që ju i porositni tek kamarierët tanë dhe këtu filloni natën tuaj të mrekullueshme. Pjata kryesore përmban nga 3 opsione si: levrek, qofte të mishit dhe pulë të pjekur në skarë.

Kur të mbarojë darka, shfaqja do të fillojë me vallëzimin e dajre dhe do të pasohet nga Asuk Masuk (Asuk Masuk është një lojë imitues o xhuxhëve) Naz Eyleme (Një Performancë Muzikore e Melodisë Tradicionale Turke) Ceremonia e Kënetës së Balerinit të Belit dasma) Turna Folk Team (Shfaqje e përzier nga rajone të ndryshme të Tukey) Performanca Live Dj. Pas turneut ne do t’ju transferojme përsëri në hotelin tuaj.

Menuja

Të gjitha ushqimet përgatiten shefat profesionistë në kuzhinën moderne të TURNA TOUR.

  • Meze tradicionale turke të ftohtë
  • Sallatë e freskët sezonale
  • Gjoks pule i pjekur në skarë ose peshk i pjekur në skarë ose top mishi i pjekur në skarë
  • Baklava (Sezoni i Dimrit) / Fruta (Sezoni i Verës)
  • Kafe Turke

Bosfor i Stambollit

“Zoti na ka dhënë dy sy. Njëri të shohë botën, tjetri të shohë Bosforin”. Mutahsin

Ju do të keni mundësinë të shihni shumë pallate dhe pallate historike mbresëlënëse gjatë lundrimit.

Uluni mbrapa dhe kënaquni duke parë bukuritë historike në bregun e Bosforit.

Dolmabahçe Palace
Dolmabahçe Palace
Çırağan Palace
Çırağan Palace
Ortaköy Mosque
Ortaköy Mosque
Rumeli Fortress
Rumeli Fortress
Anatolian Fortress
Anatolian Fortress
Küçüksu Pavilion
Küçüksu Pavilion
Adile Sultan Palace
Adile Sultan Palace
Kuleli Military High School
Kuleli Military High School
Beylerbeyi Palace
Beylerbeyi Palace
Maiden's Tower
Maiden’s Tower

Çmimorja:

40 euro për person

Në çmim përfshihet:
– Transferi: Hotel – Port – Hotel
– Darka All-Inclusive (ushqim dhe pije jo-alkoolike pa limit)
– Shëtitja me anije dhe shfaqja 3-4 orë.