fbpx

Hotel Belconti Resort Hotel

Hotel Belconti Resort Hotel

Përmbledhje
I vendosur çuditërisht midis pyjeve të mbrojtura me pisha dhe eukalipt në Belek, Belconti Resort krenohet me një vend luksoz në breg të plazhit, një zonë pishine të hapur dhe një larmi objektesh argëtimi. I shpërndarë në një strukturë të papranueshme me çati prej terrakote dhe i dyzuar së bashku me mjedisin e tij me gjethe, ky hotel është një parajsë pushimesh për adhuruesit e natyrës dhe ata që kërkojnë një element aventure për pushimin e tyre.

Sa larg është plazhi më i afërt?
Hoteli ndodhet buze plazhit.

Largësia nga Aeroporti
Aeroporti i Antalias ndodhet 35 km nga hoteli.

Dhoma
Hoteli ofron një sërë dhomash duke përfshirë Dhoma Standarde, Dhoma Deluxe, King Suites, Suites të Muajit të Mjaltit, Dhoma Klubesh, Dhoma Familjare, Vila Deluxe dhe Dhoma me të meta. Secila prej këtyre dhomave është zbukuruar me shije në një mënyrë që i përshtatet karakterit të llojit specifik të dhomës. Dhomat Standard kanë një skemë ngjyrash neutrale që lëshon rehati dhe ngrohtësi, ndërsa King Suite është zbukuruar më tradicionalisht me orendi të errëta për një fund klasik. Të gjitha dhomat kanë ajër të kondicionuar, tharëse flokësh, televizion satelitor, kanal muzikor, telefon, minibar, kasafortë FALAS dhe një ballkon apo tarracë ku mund të admironi pamjet gjithëpërfshirëse të peizazhit.

Ushqim dhe pije
Me një varg opsionesh ngrënieje rreth hotelit, nuk do të jeni të uritur në Belconti Resort. Restoranti kryesor ofron një shuplakë të kuzhinës ndërkombëtare, por ju gjithashtu mund të drejtoheni në Buffet Beach për ushqim të shpejtë ose Laguna Pool Bar për tortë, dolli dhe pije të nxehtë. Kafshimet më të lehta shërbehen në Sultan Beach Bar, si dhe një shërbim akulloresh. Ekzistojnë gjithashtu tre restorante a la carte me një zgjedhje të kuzhinës turke ose italiane ose Ushqim deti. Në mbrëmje, Restoranti Antalya gjithashtu shërben ushqim për të kënaqur ato dëshira të natës vonë.

Gjatë ditës nuk ka nevojë të ndërpresë ditën tuaj për të marrë pije freskuese, me Laguna Pishinë në krah ju mund të merrni një pije në zemër të argëtimit. Ju gjithashtu mund të vendoseni në Fiesta Bar ose Lobby Bar ku mund të shijoni muzikë live me një pije në dorë.

Sport & Argëtim
Hoteli ofron një kompleks të gjerë pishinash të përbërë nga dy pishina të hapura (njëra prej të cilave përmban rrëshqitje të gjalla uji), dy pishina për fëmijë, një tarracë për banjo dielli dhe një pishinë të brendshme. Ekzistojnë një sërë aktivitetesh gjatë ditës për të shijuar duke përfshirë tenisin, ping-pongun, mini-golfin, basketbollin, volejbollin në plazh dhe sportet ujore. Ekziston gjithashtu një shesh lojërash për fëmijë dhe dy Klube për Fëmijë për mosha të ndryshme.

Ju mund të endeni poshtë në plazh nëse preferoni të pushoni në një mjedis tjetër, ose mund të bëni një shëtitje përgjatë bregut dhe të admironi peizazhin. Për më tepër, Wellness Center është vendi i përsosur për të rifreskuar dhe rivendosur mendjen dhe trupin, me një përzgjedhje të trajtimeve bukurie të disponueshme, si dhe dhoma masazhesh, dhoma me avull, sauna, një banjë turke dhe një xhakuzi.