fbpx

Hotel Dukes The Palm, a Royal Hideaway – Dubai

Hotel Dukes The Palm, a Royal Hideaway

Përmbledhje

Një hotel ekskluziv me pamje tërheqëse të Gjirit Arabik, Dukes The Palm, një Hotel Royal Hideaway përmban strehim modern, luksoz në një vend të shkëlqyer. Duke ofruar plazhin e vet privat dhe një pishinë pafundësie, të ftuarit mund të shfrytëzojnë më së miri klimën e bukur të Dubait pa u larguar nga kompleksi. Qëndrimi në këtë hotel do të mbushë pushimet tuaja në Dubai me luksoze me pesë yje, pajisje moderne dhe shërbim me cilësi të lartë.

*Ju lutemi vini re se gjatë Ramazanit, disa pajisje dhe shërbime hoteliere (përfshirë pijet alkoolike dhe argëtimet) mund të tërhiqen ose të ndryshohen.**
*Ju lutemi vini re se konceptet e Half-Board dhe Full-Board nuk përfshijnë pije.*


Sa larg është plazhi më i afërt?

Hoteli ndodhet ne plazh.

Largësia nga Aeroporti
Aeroporti Ndërkombëtar i Dubait është 34 km nga hoteli.

Dhoma
Dhomat Standarde të Dukes-it shfaqin Mbretër ose Binjakë, një banjo private, tualetin Floris, TV me ekran të sheshtë, Wi-Fi dhe çaj / kafe. Dukes Studio Apartamente janë të pajisura me një King-Bed, banjo private, tualetin Floris, një aneks kuzhine të pajisur mirë, TV me ekran të sheshtë, Wi-Fi falas, pajisje për të bërë çaj / kafe dhe një ballkon.

Vizitorët që qëndrojnë në Junior Suites Dukes Deluxe Suite, Junior Studio, apartamente me një dhomë gjumi dhe apartamente Sky me një dhomë gjumi kanë qasje ditore në sallonin ekzekutiv të hotelit dhe një transferim në një drejtim nga ose nga Aeroporti Ndërkombëtar i Dubait.

Ushqim dhe pije
Vizitorët do të prishen për zgjedhje nga vendet e bukura të ngrënies dhe baret e sofistikuara në këtë hotel. Restorant Great British shërben një shumëllojshmëri të pjatave që festojnë kuzhinën Britanike. Restoranti West 14th është një steakhouse e frymëzuar nga New York me çmime me pamje mahnitëse të pishinës së pafundësisë dhe detit. Ekziston edhe Khyber, restoranti Indian Verior që shërben pjata të kushtueshme në një mjedis të bollshëm. Për pije, të ftuarit mund të vizitojnë Dukes Bar, Pool & Beach Bar ose The Cigar and Whiskey Lounge.

Mysafirët All Inclusive mund të shijojnë mëngjesin, drekën dhe darkën në secilin nga tre restorantet. Pije janë gjithashtu në dispozicion nëpër bare, në varësi të kohë individuale të hapjes. Pije alkoolike janë në dispozicion në paketën All Inclusive, megjithatë kjo do t’u shërbehet vetëm mysafirëve mbi moshën 21 vjeç, dhe shërbimi i alkoolit mund të ndryshojë gjatë Ramazanit dhe festave fetare.

Sport & Argëtim
Shkoni për të notuar ndërsa shijoni pamje mahnitëse në pishinën e pafund të hotelit ose endeni poshtë në plazhin privat për ca det dhe rërë. Ka gjithashtu një lumë dembel dhe pishinë të mbyllur në hotel, përveç qendrës së pajisjes plotësisht të fitnesit. Ekziston një Klub Fëmijësh FALAS për fëmijë deri në 11 vjeç, por fëmijët nën 4 vjeç duhet të mbikëqyren nga një prind ose kujdestar në çdo kohë.