fbpx

Hotel FIVE Palm Jumeirah Dubai

Hotel FIVE Palm Jumeirah Dubai

Përmbledhje
I njohur mirë si hoteli më i nxehtë në Palm Jumeirah, FIVE Palm Jumeirah është një hotel guxon të jesh i ndryshëm që ofron të gjithë magjepsjen dhe luksin që ofron Dubai. I vendosur në sfondin e pabesueshëm të plazhit blu dhe Duabi Marina, ky hotel jetese krenohet me 470 dhoma dhe suita luksoze me pamje nga qyteti ose oqeani.

Resorti është një pikë e nxehtë e kuzhinës dhe partisë, me momentet kryesore që përfshijnë një pishinë sociale 60 metra, një plazh privat, klub plazhi dhe një sërë restorantesh të shijshme. Adhuruesit e natës vonë mund të shijojnë sallonin e çatisë së Penthouse dhe klubin e natës nëntokësor, ndërsa ata që kërkojnë relaksim mund të rigjallërohen në banjën urbane ReFIVE. Ky hotel spektakolar është perfekt për ata që kërkojnë të eksplorojnë të gjitha ato që Dubai ofron.

Sa larg është plazhi më i afërt?
Hoteli është i vendosur në breg të detit dhe gëzon qasje të drejtpërdrejtë në plazh.

Largësia nga Aeroporti
Hoteli është 33 km nga Aeroporti i Dubait.

Dhoma
Të gjitha dhomat luksoze janë të bollshme dhe të zbukuruara me një standard të lartë me tone të ngrohta dhe banjo prej mermeri që shfaqin dushe me efekt shiu. I gjithë akomodimi është i kondicionuar dhe përfiton nga Wi-Fi me shpejtësi të lartë, çaj dhe kafe kompliment dhe një TV Smart.

Ushqim dhe pije
Hoteli ofron tre restorante mahnitëse të specializuara në kuzhinën italiane, kineze dhe ndërkombëtare. Ekziston edhe një vend mesdhetar buzë plazhit dhe bar-rostiçeri pranë pishinës. Vendet shoqërore përfshijnë disa bare, një bar në tavanë dhe Penthouse ekskluzive – një klub dhe sallon pishinash në çati vetëm për të rritur vetëm për të rritur.

Sport & Argëtim
Kompleksi i jashtëm i hotelit është vendi i përsosur për të pirë një koktej, për të bërë një zhytje freskuese në pishinë dhe për tu bërë diell nën diellin arab. Guests mund të shijojnë diellin në Beach by FIVE – një shtrirje luksoze prej 150 metrash rërë që ofron shezlongë me gjerësi të dyfishtë, kabanë, një kuvertë mahnitëse për darkë dhe një pishinë me rreshtim xhami të kompletuar me një llambadar të varur. Ata që kërkojnë një relaksim të fundit mund të drejtohen në katin më të lartë ku ndodhet banjës, ndërsa mysafirët aktivë mund të shijojnë një punë në palestrën në vend. Hoteli gjithashtu mban aktivitete të rregullta paradrekë dhe ahengje natën vonë.