fbpx

Hotel Lujo Hotel Bodrum

Hotel Lujo Hotel Bodrum

Përmbledhje
Lujo Hotel Bodrum është një vendpushim luksoz i vendosur së bashku me tre shtrirje private të plazhit në bregdetin mesdhetar të Turqisë. Në ambientet e hotelit, mysafirët do të gjejnë një sërë objektesh dhe shërbimesh luksoze, si dhe kopshte tërheqëse dhe pishina. Për familjet, çiftet dhe grupet e miqve në kërkim të një luksi, ky hotel është i përsosur.

Sa larg është plazhi më i afërt?
Resorti është i vendosur në plazh.

Largësia nga Aeroporti
Isshtë 17 km nga Aeroporti i Bodrum në hotel.

Dhoma
Me dekorim luksoz dhe ballkone private, dhomat në këtë hotel janë ekskluzive dhe komode. Secili përmban një TV të sheshtë me kanale satelitore, qira të sigurt, makinë Nespresso, hekur dhe ajer te kondicionuar.

Ushqim dhe pije
Përvojat e bukura të ngrënies janë të shumta në Lujo Hotel Bodrum, me gjashtë lloje të kuzhinës të disponueshme në restorantin kryesor, si dhe restorantet à la carte, duke përfshirë Pesto Italian, Greqisht (16+), El Gaucho Steakhouse, Cho You Japoneze, Kineze dhe Restorante Thai, Teppanyaki, Alarga Ushqim deti dhe Turk. Disa vende kanë kufizime moshe dhe disa restorante mund të kërkojnë një pagesë shtesë.

Sport & Argëtim
Hoteli ofron katër pishina të hapura, një park ujor dhe një banjë, si dhe Wi-Fi FALAS në të gjithë vendpushimin. Ekzistojnë tre plazhe private, që do të thotë se çdo mysafir trajtohet me përvojën bregdetare që ata preferojnë, qoftë ky plazhi 500m kryesor, 100m plazhi për fëmijë apo 200m plazhi i qetë. Fëmijët do të duan mini disko, shesh lojërash dhe dhomë PlayStation. Ka edhe mundësi për të provuar sporte ujore, turne çiklizmit dhe klasa fitnesi. Argëtimi për të gjitha moshat përfshin muzikë dhe vallëzim të drejtpërdrejtë, festa në plazh dhe skelë dhe shfaqje animacionesh.