fbpx

Hotel Rixos Sungate

Hotel Rixos Sungate

Përmbledhje
Duke përqafuar shkëlqimin natyror të ajrit të pastër mesdhetar, Rixos Sungate zë një pozicion tërheqës në bregdetin dhe afër zonës Beldibi të Turqisë. Ky vendpushim luksoz ofron një plazh të gjatë privat, një park ujor, klube për fëmijë dhe një larmi restorantesh dhe bare me cilësi të lartë; duke e bërë atë një zgjedhje ideale për pushime me partnerin, familjen ose miqtë tuaj.

Sa larg është plazhi më i afërt?
Hoteli është i vendosur në bregdet.

Largësia nga Aeroporti
Hoteli është 44 km nga Aeroporti i Antalisë.

Dhoma
Një varg dhomash, apartamentesh dhe vilash ofrohen nga Rixos Sungate. Shumica janë dhoma standarde të cilat vijnë me pamje nga deti ose nga toka; 11 prej të cilave janë përshtatur për mysafirët me aftësi të kufizuara. Dhomat janë të pajisura me minibar, TV satelitor, Wi-Fi, telefon, kondicioner, kasafortë, ballkon dhe banjo me vaskë dhe tharëse flokësh. Suitat janë më të bollshme dhe aq të përshtatshme për madhësitë më të mëdha të grupeve, përfshirë familjet. Vilat janë gjithashtu në dispozicion për ata që kërkojnë luksin e fundit.

Ushqim dhe pije
Të dy restorantet kryesore në shuplakë ofrojnë vakte gjatë gjithë ditës, ndërsa drekat dhe vaktet e shijshme të shuplakës bëhen posaçërisht për fëmijët. Guests mund të zgjedhin gjithashtu nga Patisserie Café, Thai Noodle House, Satay House dhe Alara Snack për kafshime të lehta dhe pije freskuese. Opsionet a la carte shërbejnë pjata që mbulojnë ushqime deti, kuzhinë turke, italiane, meksikane, aziatike lindore dhe kuzhinë. Ka edhe bare të panumërta për të zgjedhur duke përfshirë bare pranë pishinës, një koktej bar, një bar plazhi dhe një disk disk.

Sport & Argëtim
Me një park ujor në vend, si dhe pishina të brendshme dhe të jashtme, ka shumë vende për të bërë një zhytje freskuese ose për t’u çlodhur me një pamje të bukur. Hoteli organizon ahengje plazhi, festivale, shfaqje dhe koncerte në mbrëmje, si dhe aktivitete të tilla si volejboll plazhi, gjuajtje me hark, Zumba, klasa futbolli, pingpong dhe fitnesi. Për mysafirët më të vegjël, Rixy Kids Club ofron argëtim me një park të ri aventureske, Restorant Rixy Kids, bar, akullore dhe shtëpi waffle, park ujor për fëmijë dhe plazh dhe seminare të shkencës dhe artit. Aktivitete të tilla si sporte ujore, mësime surfimi, rreshtim zip dhe karting janë në dispozicion për një pagesë lokale. Një palestër në ajër të hapur dhe Alara Show Center ofrohen gjithashtu nga hoteli. Për një vend relaksimi, drejtohuni në qendrën e shëndetit dhe spa Verita Health, ku do të gjeni një banjë turke, sauna, banjë me avull dhe pishinë të mbyllur. Një larmi masazhesh dhe trajtimesh bukurie mund të kënaqen për një pagesë lokale.