fbpx

Hotel Atmosphere Kanifushi – Maldives

Hotel Atmosphere Kanifushi Maldives

Përmbledhje
I ndodhur në një ishull të bukur në veri të Maleve, Atmosphere Kanifushi Maldives ofron vila luksoze më vete për përvojën përfundimtare të plazhit. Provoni një varg kuzhine të shkëlqyeshme, merrni pjesë në aktivitete argëtuese dhe eksploroni detet me një snorkel, vendpushimi ka diçka për të gjithë. Me një pishinë vetëm për të rritur dhe një klub për fëmijë, është zgjedhja perfekte për familjet dhe çiftet.

Sa larg është plazhi më i afërt?
Resorti ndodhet në plazh.

Largësia nga Aeroporti
Hoteli është i vendosur në një ishull të vendosur rreth një udhëtim 30-minutësh me aeroplan larg nga Aeroporti Ndërkombëtar i Maleve.

Dhoma
Resorti ofron Vila dhe Suita të bukura të shkëputura, të gjitha këto ndahen nga gjelbërimi tropikal për privatësinë e mysafirëve. Të gjithë akomodimi përmban një vaskë me vaska hidromasazhi, një banjo në ajër të hapur, pajisje banjo, një TV satelitor, Wi-Fi, një kuti sigurie, pajisje për të bërë çaj / kafe dhe një zonë private në natyrë.

Ushqim dhe pije
The Spice është restoranti i ngrënies gjithë ditës së vendpushimit i cili ofron një larmi të gjerë të kuzhinës në një stil shuplakë, si dhe organizimin e netëve me temë gjatë gjithë javës. Muzgu shërben kafshime të lehta dhe drekë, si dhe pjata të bukura aziatike dhe mesdhetare në mbrëmje. Vegjetarianët janë në një darkë me restorantin Just Veg, të hapur për drekë dhe darkë dhe Celyon Bliss shërben ushqim ekzotik në Sri Lankan në mbrëmje. Ekziston edhe një restorant Teppanyaki në vend dhe Lëngu shërben një përzgjedhje të gjerë të pijeve freskuese, si dhe meze të lehtë dhe ushqime.

Sport & Argëtim
Çlodhuni në plazh ose zhytuni në një nga pishinat e vendpushimit, duke përfshirë një pishinë vetëm për të rritur. Mysafirët më të rinj mund të argëtohen me ton në klubin e fëmijëve, dhe ekziston një program aktiviteti për mysafirët më të vjetër që përfshin gjimnastikë uji, Pilates, volejboll, turne të bilardos dhe më shumë. Snorkelling dhe zhytja janë gjithashtu në dispozicion në vendpushimin, e përkryer për ata që dëshirojnë të eksplorojnë ujërat kristal-blu të Maldiveve. Për pak relaksim shtesë, spa ofron një sërë trajtimesh dhe përmban një sauna, dhomë me avull dhe xhakuzi.