fbpx

Hotel Casa Karina – Bansko, Bullari

Hotel Casa Karina

Vendndodhja:
Hotel Casa Carina ndodhet rrëzë maleve të Pirinit, në një nga vendpushimet më të bukura dhe moderne të skive në Bullgari, vetëm 150 metra larg stacionit të parë të kabinës ashensor dhe 3 kilometra larg nga qendra e qytetit piktoresk. Hoteli komod me katër yje funksionon gjatë gjithë vitit dhe ofron mundësinë për të shijuar një pushim të qetë dhe të paharrueshëm gjatë çdo sezoni.

Për hotelin:
Në dispozicion të mysafirëve ka një restorant luksoz me një kapacitet prej 200 vendesh dhe një kopsht veror, një bar Lobby me një kapacitet prej 60 vendesh, një sallë konferencash moderne me një kapacitet prej afërsisht 150 – 160 vende, internet pa tel akses, një garazh nëntokësor, një gardërobë për pajisje personale, një dhomë bagazhesh, bilardo, lojëra elektronike dhe pingpong.

Akomodimi:
Hotel Casa Carina përbëhet nga dy ndërtesa, secila prej të cilave me një ashensor dhe ofron strehim në gjithsej 14 studiot, 27 apartamente me një dhomë gjumi, 22 apartamente me dy dhoma gjumi dhe 54 dhoma dyshe. Për lehtësinë e mysafirëve, ndërtesat kanë një lidhje të ngrohtë. Apartamentet dhe studiot në pjesën e apartamenteve janë të mobiluara me gjithçka që nevojitet për një pushim komod familjar. Pothuajse çdo ambient disponon një vaskë në banjë dhe një aneks kuzhine të pajisur plotësisht me pjata të nxehta, një furrë, një aparat për thithjen dhe enë dhe një pjesë e apartamenteve kanë një pamje të bukur në malet Pirin dhe Rila. Dhomat dyshe në pjesën e katërt të hotelit disponojnë një krevat dopio, një portmanteau, një gardërobë, një tryezë salcë me një karrige dhe një pasqyrë, një ngrohës konvekcioni, një mini bar dhe një TV. Shumica e dhomave gjithashtu kanë një pamje të lë pa frymë në malet Pirin dhe Rila. Një pjesë e dhomave kanë një ballkon dhe pjesa tjetër jo (akomodimi është i mundur me konfirmimin paraprak nga hoteli).
DBL 2 + 1/2 + 2: Përafërsisht 28 metra katrorë. Zënia maksimale e 3 të rriturve ose 2 të rriturve me 2 fëmijë.
STUDIO 2 + 0: Përafërsisht 40 metra katrorë. Përdorimi maksimal i 2 të rriturve me 1 fëmijë deri në 3,99 vjeç.
STUDIO 2 + 1/2 + 2 LUX: Përafërsisht 40 metra katrorë. Zënia maksimale e 3 të rriturve ose 2 të rriturve me 2 fëmijë.
APP 2 + 2: Përafërsisht 55 metra katrorë. Apartamentet me një dhomë gjumi përbëhen nga një dhomë gjumi dhe një dhomë të gjallë, të ndara nga një derë. Përdorimi maksimal i 3 të rriturve me 1 fëmijë.
APP 3 + 2/4 + 1/4 + 2: Përafërsisht 75 metra katrorë. Apartamentet me dy dhoma gjumi përbëhen nga dy dhoma gjumi dhe një dhomë të gjallë, të ndara me dyer. Përdorimi maksimal i 5 të rriturve me 1 fëmijë. Ahur për fëmijë është me kërkesë paraprake dhe kundrejt një pagese shtesë prej afërsisht 2.60 EUR në ditë. Hoteli disponon lokale, të përshtatura për të akomoduar njerëz me vështirësi në lëvizje. Akomodimi me kafshët shtëpiake nuk lejohet.

Sportet dhe SPA:
Hotel Casa Carina disponon një pishinë të brendshme të ndezur me një temperaturë uji 28 – 30 ° С, një sauna, një banjë me avull, hamam, një zonë relaksi, palestër, procedura të ndryshme SPA dhe një dhomë me diell.

Ushqim dhe pije:
Mëngjesi në një shuplakë me misër, musli, djathë lope, djathë, proshutë, sallam, sallam të larë, ullinj, domate, tranguj, kos, qumësht, vezë të fërguara, vezë të ziera, dolli franceze, mini briosh, Banitsa me djathë lope, ëmbëlsira të buta , bllokim, mjaltë, gjalpë, fruta të stinës, bukë, kafe, çaj dhe lëngje nga një përzierje postimi e përfshirë – 07:30 – 10:00
Darkë / nëse zgjidhet suplement i HB / në një shuplakë me një larmi gatimesh të ndryshme ndërkombëtare, tre lloje sallatash, skarë, Barbecue në kopshtin e hotelit, në varësi të kushteve të motit, llojeve të ndryshme të mishit dhe fillestarëve pa mish dhe pjatave kryesore, ëmbëlsira Përfshirë fruta dhe bukë sezonale – 19:00 – 21:30

Sport dhe argëtim:
Pishinë e nxehtë e brendshme me temperaturë uji 28 – 30 ° С
Palestër
Sauna
Banjë me avull
Veshjet e skive për pajisje personale
Qasje në internet Wi-Fi në të gjithë hotelin

Parkim:
garazh nëntokësor me mbikëqyrje video kundrejt pagesës shtesë prej 6.20 EUR në ditë dhe sipas disponueshmërisë

Për fëmijët:
Zona e fëmijëve me një animator

Shërbime kundër pagesës shtesë:
Bathore – 2.60 EUR për qëndrim dhe një depozitë e njëhershme prej 15.40 EUR
Babysitter me kërkesë paraprake

Check in: 12:00-14:00

Check out: 12:00