fbpx

Hotel Eftalia Ocean

Hotel Eftalia Ocean

Përmbledhje
Ky hotel mahnitës ndërthur një natyrë familjare-miqësore me shërbimin me pesë yje. Fëmijët dhe fëmijët e mëdhenj do të adhurojnë parqet shumëngjyrëshe të ujit të Eftalia Ocean, ndërsa ata që janë në gjendje të pushojnë do të gjejnë një copë parajse në llixhat e mrekullueshme.

Klubi i plazhit Ishulli Eftalia
Ishulli Eftalia është një klub plazhi në bregdetin kryesor, afër hoteleve Eftalia, ku do të gjeni një park ujor, bare, restorante, argëtim, një banjë dhe sporte ujore. Të gjithë mysafirët gjithëpërfshirës që qëndrojnë në një hotel Eftalia kanë qasje FALAS çdo ditë në klubin e plazhit.

Sa larg është plazhi më i afërt?
Hoteli është përtej rrugës nga plazhi (i arritshëm përmes një nënkalimi), me dhoma gjumi dhe cadra falas.

Largësia nga Aeroporti
Hoteli është 107 km nga Aeroporti i Antalisë.

Dhoma
Secila nga dhomat e bollshme dhe bashkëkohore dyshe të pronës janë të kondicionuar dhe përfshijnë një krevat dopio, një krevat të vetëm dhe një krevat divan. Komoditetet e mëtejshme përfshijnë një banjo en-suite, televizion, telefon, minibar (me pije freskuese), tharëse flokësh dhe një kasafortë pa përdorim, së bashku me një ballkon privat. Nëse keni nevojë për një hapësirë ​​shtesë, Dhomat Familjare me dy dhoma gjumi janë gjithashtu në dispozicion – së bashku me Suitat luksoze me tre dhoma, të cilat mburren me aksesin ekskluziv të notit. Ju lutemi vini re se kondicionimi i ajrit është në funksion të kushteve të motit.

Ushqim dhe pije
Me gjashtë bare dhe pesë restorante për të zgjedhur, ju do të prisheni për zgjedhje kur bëhet fjalë për darkë në Oftanin Eftalia. Nga ngrënia e rastësishme në restorantin kryesor shuplakë, te kuzhina luksoze në zgjedhjet à la carte, ka diçka që ofrohet për të magjepsur çdo shije. Kremte të ëmbla ofrohen gjithashtu në kafenë e ëmbëltore, së bashku me snacks të qeta në Burgerland, e cila është e hapur 24 orë në ditë (jashtë orarit kryesor të vaktit). Plus, ekskluzivisht për darkë, ka zgjedhjen e dy restoranteve a la carte, që shërbejnë pjekje të freskëta dhe specialitete italiane nga ora 19: 00-21: 00 (me rezervim paraprak).

Vizitorët mund të shijojnë një vizitë falas në restorantin a la carte nëse qëndrojnë shtatë natë (kërkohet rezervimi paraprak).

Orari gjithëpërfshirës (mund të ndryshohet):

Mëngjesi: 07: 00-10: 00

Dreka: 12: 30-14: 00

Darka: 19: 00-21: 00

Patmbëltore: 11: 00-16: 00

Snacks: 12: 00-21: 00

Pije: 10: 00-00: 00

Po planifikoni të godisni plazhin? Shërbimi juaj All-inclusive është kujdesur edhe atje, në sajë të kompleksit motër të hotelit Eftalia Island – duke përfshirë kafshimet e lehta në bar-rostiçeri (12: 00-16: 00) dhe pijet freskuese në bar (10: 00-24: 00) )

Për pije, një gamë e pijeve alkoolike / jo-alkoolike të prodhuara në vend shërbehen në lobi bar, lokal bar bistro, pishinë, pub, ëmbëltore / kafene dhe bare plazhi, në varësi të hapjes dhe kohës së shërbimit të secilit vend individual.

Ju lutemi vini re se pijet e importuara / premium, koktejet, verërat në shishe, lëngjet e freskëta dhe kafet turke / importuara paguhen në vend. Në Ishullin Eftalia, shpirtrat nuk janë gjithashtu pjesë e shërbimit All-inclusive.

Sport & Argëtim
Duke u përballur me detin, do të zbuloni kompleksin spektakolar në natyrë të mbushur me argëtim – nga një pishinë kryesore e madhe dhe pishinë për fëmijë, në aku-parqe për të rritur, fëmijë dhe adoleshentë. Nëse dëshironi të pushoni nga dielli, ka edhe pishina të mbyllura për të rritur dhe fëmijë – së bashku me pishina të ndara për ata që qëndrojnë në dhomat e notit. Në tokë të thatë, ka gjithashtu shumë aktivitete për t’u mbërthyer në Ishullin Eftalia, duke përfshirë volejboll plazhi, shigjeta, pingpong dhe futboll – dhe për foshnjat me ujë të vërtetë, pirje sportesh ujore (të pagueshme në vend) si surfing dhe parashutë.

Për t’u qetësuar pas një dite plot aksion, ekziston një banjë e bukur, që ofron një zonë sauna falas, së bashku me një banjë me avull dhe trajtime luksoze për një pagesë lokale. Plus, lepujt e palestrës do të duan qendrën e fitnesit, dhe për të vegjlit (moshat 4-12 vjeç) do të kujdesen mirë në klubin miqësor të fëmijëve.

Në klubin e plazhit Eftalia Island do të zbuloni:

Një park ujor i madh me zona për të gjitha moshat, të gjitha argëtimet në hotel duke përfshirë shfaqje, muzikë dhe mbrëmje gala, tre restorante mezi, kioska për ushqime në rrugë, dy stacione akullore dhe një shtatë bare të pabesueshme. Një banjë e plotë dhe hamami, park aventureske, sporte ujore dhe pije në një klub nate të gjallë janë gjithashtu në dispozicion për një pagesë lokale