fbpx

Hotel Four Seasons Kudahuraa – Maldives

Hotel Four Seasons Kudahuraa

Përmbledhje
Resorti ishullor i Katër Sezonit Kuda Huraa u ofron mysafirëve fetë e tyre të parajsës me akomodim mahnitës, shërbim me pesë yje dhe pamje nga oqeani që marrin frymë. Një zgjedhje perfekte për një pushim luksoz dhe elegant në Maldive.

Sa larg është plazhi më i afërt?
Hoteli ndodhet në një ishull privat, i rrethuar nga plazhe të pacenuara.

Largësia nga Aeroporti
Hoteli është një udhëtim aeroplan 40-minutësh nga Aeroporti Ndërkombëtar i Maleve.

Dhoma
Guests mund të zgjedhin nga një gamë e Shtëpi njëkatëshe, Vila dhe Suita, të cilat të gjitha janë stiluar dhe zbukuruar me materiale me cilësi të lartë. Të gjithë akomodimi përmban një krevat me madhësi mbreti, banjo suite dhe dush në natyrë. Ekziston gjithashtu një TV satelitor, pajisje banjo luksoze, fruta dhe ujë të freskët çdo ditë dhe mirëmbajtje shtëpie dy herë në ditë. Shumica e dhomave gjithashtu ofrojnë një zbukurim privat dhe pishinë.

Ushqim dhe pije
Resorti ofron një zgjedhje nga katër restorante dhe dy bare. Guests mund të shijojnë shije të gjalla indiane në Baraabaru, ushqime të freskëta deti dhe picat italiane me dru në Reef Club, të preferuarat perëndimore dhe aziatike në Café Huraa dhe ushqime deti dhe mish të pjekur në skarë në Kandu Grill. Snacks dhe pije freskuese të shëndetshme shërbehen në Poolside Bar dhe pije pamje pas darke me pamje të përsosur mund të shijohen në Sunset Lounge.

Sport & Argëtim
Hoteli ofron një pishinë mahnitëse të infinitit, e cila ndodhet buzë oqeanit, duke ofruar pamje të pandërprerë të horizontit. Plazhet e hotelit janë të paprekura dhe mysafirët mund të shijojnë një numër sportesh ujore këtu. Entuziastët e natyrës do ta duan Qendrën Detare të Zbulimit, ndërsa ata që kërkojnë të përkëdhelen mund të drejtohen në Spa Island.