fbpx

Hotel Maxx Royal Belek Golf & Spa

Hotel Maxx Royal Belek Golf & Spa

Përmbledhje
Ky vendpushim i të gjitha këngëve, të gjitha vallëzimeve është thjesht shtëpia e luksit familjar me pesë yje. Me dhoma të shkëlqyera për mysafirë, mbi 19 restorante dhe bare dhe një listë aktivitetesh të gjatë një milje, Maxx Royal i ka të gjitha – duke e bërë atë destinacionin përfundimtar për kujtimet familjare që do të zgjasin gjithë jetën.

Sa larg është plazhi më i afërt?
Hoteli është plazhi i tij privat me rërë.

Largësia nga Aeroporti
Hoteli është 35 km nga Aeroporti i Antalisë.

Dhoma
Maxx Royal paraqet 17 lloje dhomash ultra-luksoze, duke filluar nga Land View Suites të zbukuruara bukur, te Vilat jashtë kësaj bote që mburren me pishina private në natyrë. Cilido që të zgjidhni, dhoma juaj do të përfshijë një banjo me një vaskë / dush Jacuzzi, së bashku me kondicioner të rregulluar nga qendra, një TV LCD / DVD, një kasafortë dixhitale dhe Wi-Fi falas. Karakteristikat e tjera përfshijnë rroba / pantofla, një tharëse flokësh, një telefon me thirrje të drejtpërdrejtë dhe një makinë premium Nespresso – dhe secila dhomë çon në një ballkon apo tarracë të mrekullueshme private.

Vizitorët që rezervojnë Suita mund të përfitojnë gjithashtu nga një sërë përfitimesh shtesë, duke përfshirë qasjen në një sallë pritjeje ekskluzive, një menu jastëkësh luksoze dhe një shërbim zbritjeje natën me çokollata Godiva. Vizitorët e Villa dhe King Suite (duke përjashtuar Vilat Maldive) gjithashtu mund të shijojnë transferime falas për të arritur me të vërtetë stil.

Ushqim dhe Pije Gjithëpërfshirëse
Me një restorant kryesor spektakolar, një sërë ambientesh luksoze a la carte, kafene pastiçerie dhe një restorant për fëmijë – së bashku me një përzgjedhje të madhe prej 17 baret – Maxx Royal është parajsa e ushqimeve të fundit. Vendet përfshijnë një buke të ëmbël, restorant aziatik fusion dhe madje edhe një çokollatë – dhe ushqimet dhe ushqimet janë në dispozicion 24/7, në varësi të orëve individuale të hapjes së çdo vendi.

Ju lutemi vini re se shërbimi në dhomë dhe pijet në RYDER Golf Club Bar paguhen në vend. Përveç kësaj, ushqimi / pijet në Bueno Steak House dhe Azure Asia Restorant mbajnë një shtesë lokale.

Sport & Argëtim
Prona ofron një grup të pabesueshëm të sporteve dhe aktiviteteve, duke përfshirë tenis, basketboll, gjuajtje me hark, lazer dhe bowling. Foshnjat e ujit do të jenë gjithashtu në shtëpi, falë nëntë pishinave mahnitëse – plus, ekziston një park i madh ujor i plotë me dhjetë rrëshqitje të pulsimit.

Për të vegjlit, ekziston edhe Maxxi Land i mrekullueshëm, duke shfaqur një zonë mini spërkatjeje, udhëtime dhe klube për fëmijë – ndërsa të rriturit do të adhurojnë lumin e qetë Aven Royal, i cili ofron një banjë turke pa përdorim, sauna dhe një gamë relaksi hapësirat. Më në fund, Kursi i Golfit Montgomerie i klasit botëror është trajtimi i fundit për lojtarët, duke mburrur 18 vrima të shkëlqyera – dhe e gjithë familja do ta pëlqejë argëtimin përrallor të mbrëmjes.