fbpx

Hotel Rixos Premium Tekirova

Hotel Rixos Premium Tekirova

Përmbledhje
Mburret me një dizajn modern të kompletuar me ambiente me pesë yje, Rixos Premium Tekirova ka diçka për të shijuar të gjithë. Endeni poshtë në plazh në gjirin privat të hotelit, bëni një spërkatje në parkun ujor në vend ose relaksohuni në banjën e bukur. Gama e aktiviteteve të shoqëruara me pemët përreth pishave dhe vargmalin Taurus bëjnë për një pushim të paharrueshëm në Bregun e Bruzës së Turqisë.

Sa larg është plazhi më i afërt?
Hoteli ka plazhin e tij privat rreth 500 metra larg.

Largësia nga Aeroporti
Aeroporti i Antalias është 73 km nga hoteli.

Dhoma
Ka gjithsej 770 dhoma, suita dhe vila në hotel. Dhomat standarde dhe luksoze vijnë me pamje nga deti ose kopshti. Familjet mund të përfitojnë nga dhomat më të bollshme; Suite Kopshti Familjar, Vilë Pishinë ose Vilë Pishinë Familjare. Objektet e dhomave të përgjithshme përfshijnë ajer te kondicionuar, TV satelitor, një telefon, kasafortë, bathrobe dhe pantofla, një tharëse flokësh, minibar dhe çaj dhe kafe.

Ushqim dhe pije
Restoranti kryesor bruz i hotelit ofron darkë gjatë gjithë ditës në stilin shuplakë, ndërsa The Dem Café është vendi i përsosur për të shijuar çaj dhe kafe të përgatitur posaçërisht së bashku me hamburgerë, spageti dhe sanduiçe të servirura a la carte. Ushqime të ëmbla të tilla si ëmbëlsira dhe biskota janë në dispozicion në ëmbëlsira. Klubi Ekskluziv është kompliment për mysafirët që qëndrojnë në akomodimin në Vilë, duke ofruar një kuzhinë ndërkombëtare a la carte dhe gatim të shfaqjeve. Ekziston edhe një vend i dytë a la carte – Restorant Kaktus – i cili specializohet në prodhimet e detit. Për pije, ju mund të qëndroni të freskët pranë pishinës kryesore në Highlights Bar, të bëni një vizitë në lokalin Xpress Bar ose Chaos Disco, ose të lëshoheni në atmosferën komode të Lobby Bar.

Sport & Argëtim
Në kompleksin e lulëzuar të kopshtit mund të gjeni dy pishina të hapura në seksionin e vilës së pronës, një pishinë në parkun ujor, një klub fitnesi dhe një banjë të pajisur mirë me pajisje FALAS si sauna, Banjë Turke dhe banjë me avull, së bashku me shtesa të ngarkueshme siç janë shërbimet e masazhit. Sigurohuni që të përdorni plazhin privat të hotelit ku mund të shtriheni në rërë ose të angazhoheni në ndonjë volejboll plazhi. Ekziston edhe një Klub për Fëmijë, shesh lojërash dhe një dhomë lojërash me aktivitete të gjera, në mënyrë që të përshtaten për një larmi moshash. Sportet në ofertë përfshijnë pingpong, futboll, boccia, gjimnastikë uji, badminton, basketboll, yoga, ecje nordike, Pilates, tenis (tarifë shtesë për përdorimin e fushës së tenisit) dhe bowling (pagesë shtesë). Në mbrëmje mund të qetësoheni me pijen tuaj të preferuar dhe të shijoni disa argëtime të gjalla, të tilla si ahengje me temë dhe koncerte në ajër të hapur.