fbpx

Hotel Sherwood Exclusive Kemer

Hotel Sherwood Exclusive Kemer

Përmbledhje
I vendosur në pyjet me pamje nga plazhi, Sherwood Club Kemer është baza perfekte për familjet, çiftet dhe miqtë që kërkojnë një pushim relaksues. Qyteti Kemer është vetëm një distancë e shkurtër larg me klubet e tij të gjallë, bare restorante dhe dyqane. Hoteli përmban një akuarpark, shumë restorante që ofrojnë një shumëllojshmëri të kuzhinave, një plazh privat dhe shumë aktivitete sportive.

Sa larg është plazhi më i afërt?
Ky hotel ndodhet ne plazh.

Largësia nga Aeroporti
Hoteli ndodhet 55 km nga aeroporti i Antalias.

Dhoma
Të zbukuruara me shije në një gamë ngjyrash me ngjyrë vjollce të pasur dhe blu me lule misri, dhomat në Sherwood Exclusive Kemer kombinojnë në mënyrë të përsosur stilin me komoditetin. Ekzistojnë një larmi dhomash të disponueshme në format Standard, Superior, Laguna, Deluxe, Swim Up (për qasje të drejtpërdrejtë në pishinë), ose për diçka më luksoze dhe të gjerë – një Suitë Familjare, Familje Dublex, Suite Këndi ose Vilë, kështu që ju të mund të përjetoni akomodim të krijuar posaçërisht për shijet tuaja. Dhoma me aftësi të kufizuara janë gjithashtu në dispozicion. Të gjitha dhomat janë të pajisura mirë me ngrohje dhe ajër të kondicionuar, një televizor me ekran të sheshtë satelitor, kutinë e depozitës, telefon direkt, minibar, pajisje për të bërë çaj / kafe, tharëse flokësh, qasje Wi-Fi, banjo me dush dhe një ballkon apo tarracë private .

Ushqim dhe pije
Restoranti kryesor, i titulluar Fusions, ofron drekë dhe darkë në mëngjes, por gjithashtu mund të darkoni në një nga katër restorantet a la carte për një shije të kuzhinës turke, kuzhinës italiane, kuzhinës aziatike ose prodhimeve të detit. Ju gjithashtu mund të vizitoni Pranzo Snack Restaurant për kafshime më të lehta dhe Aqua Snack Restaurant për akullore dhe ushqime të lehta. Në ëmbëlsirat e Gilbert mund të kënaqeni me biskota të ëmbla dhe të kripura, makarona, byrek, ëmbëlsira dhe çokollatë, ndërsa në Scoop mund të shijoni një përzgjedhje të akullores organike. Për ushqim tradicional në rrugë, Street Sherfood ofron një sërë pjatash duke përfshirë qofte, petulla turke dhe sushi. Ju mund të merrni një pije në secilin prej bareve të rostiçeri, si dhe Lobby Bar, Pool Bar, Pier Bar, Disco Bar dhe Lake House Bars.

Sport & Argëtim
Ka shumë pishina për të zgjedhur në këtë hotel, me një pishinë të madhe kryesore, tre pishina akuaparku, një pishinë akuaparku për fëmijë dhe katër pishina të Lake House. Parku ujor ofron rrëshqitje emocionuese për të dy fëmijët dhe të rriturit dhe në plazhin privat të hotelit, ka shumë sporte ujore duke përfshirë ski ski dhe kanoe në ofertë. Ka shumë aktivitete argëtuese për t’ju argëtuar gjatë gjithë ditës duke përfshirë gjimnastikë, volejboll plazhi, basketboll, tenis, mini golf, gjuajtje me hark dhe një palestër. Të vegjlit mund të eksplorojnë sheshin e lojërave dhe mini klubin (moshat 4-12). Ata që kërkojnë një vend relaksimi mund të drejtohen në spa për të shijuar një banjë turke, sauna dhe një masazh luksoz (pagesë shtesë). Në mbrëmje, të ftuarit mund të shijojnë argëtim në formën e muzikës live dhe shfaqjeve të animacionit.