fbpx

Hotel Titanic Deluxe Bodrum

Hotel Titanic Deluxe Bodrum

Përmbledhje
Një qëndrim në Titanic Deluxe Bodrum siguron një pushim relaksues në një mjedis të kushtueshëm në sfondin e Detit Egje. Ky hotel me pesë yje është një xhevahir i famshëm i vijës bregdetare të Turqisë, i vendosur në rajonin Guvercinlik, që mirëpret familjet, çiftet dhe grupet e miqve që po kërkojnë të mbushin pushimet e tyre me luks dhe ekskluzivitet.

## Ju lutemi vini re se për verën 2021 restorantet a la carte do të bëhen me një pagesë shtesë. ##

Sa larg është plazhi më i afërt?
Ky hotel ndodhet ne plazh.

Largësia nga Aeroporti
Ky hotel ndodhet 20 km nga Aeroporti i Bodrum.

Dhoma
Akomodimi në këtë hotel ka dekor modern që plotëson bukurinë natyrore të zonës përreth. Guests mund të zgjedhin nga një numër i llojeve të dhomave që të gjitha kanë një banjo private, një TV LCD me ekran të sheshtë me kanale satelitore, një tharëse flokësh, një tavolinë, një mini bar, tualetin projektues, Wi-Fi FALAS, objektet për të bërë çaj dhe kafe dhe kondicioner.

Dhomat standarde janë 39 – 47 m² dhe mund të jenë dhoma anësore me pamje nga deti ose dhoma me pamje nga deti dhe ofrojnë krevate dyshe ose një shtrat francez, një ballkon dhe një panel qelqi që ndan banjën nga dhoma e gjumit. Dy dhoma standarde po lidhen dhe katër janë përshtatur për qasje.

Dhomat Superiore me Pamje nga Deti kanë një sipërfaqe prej 51 m² dhe përfshijnë dy shtretër binjakë ose një shtrat francez, një tavolinë, një ballkon dhe një panel qelqi që ndan banjën nga dhoma e gjumit.

Dhomat Familjare kanë pamje në det dhe mbulojnë një sipërfaqe prej 54m². Ka një dhomë gjumi master me një shtrat francez, dhomë gjumi për fëmijë me dy krevate, një krevat divan, dy banjo të ndara me dush, një tavolinë pune dhe një ballkon.
Dhomat Deluxe me Pamje nga Deti janë të bollshme 80 – 85m² dhe ofrojnë një shtrat francez, një dhomë zhveshje me një gardërobë, një divan qoshe, një banjo me dush dhe vaske, një suitë divani, një tavolinë dhe një ballkon. 10 nga këto dhoma kanë edhe një xhakuzi.

Deluxe Family Suites krenohen me një sipërfaqe prej 90m² dhe përbëhen nga pamje në det, një dhomë gjumi master me një shtrat francez, një dhomë të madhe të jetesës, dhomë gjumi për fëmijë me dy shtretër, dy banjo të ndara, një suitë divani dhe një ballkon.

Ekzistojnë gjithashtu tre lloje luksoze Vilash, dhe mysafirët e Vilës përfitojnë nga shërbimet duke përfshirë lëng frutash të freskëta çdo ditë, një shërbim gazete ditore, një shërbim privat butler, një shërbim në dhomë sipas kërkesës, një shërbim turndown midis orës 19:00 – 21:00, një VIP Vendosja e banjës, shërbimi i lavanderi (pastrimi kimik është shtesë), menuja e jastëkut dhe përparësia në aktivitetet e rezervuara.

Ushqim dhe pije
Titanic Deluxe Bodrum ka pesë vende për ngrënie të shkëlqyeshme. Restorant Kryesor Parkfora ofron bufe të hapur të kuzhinës ndërkombëtare dhe lokale për mëngjes, drekë dhe darkë. Për më tepër, mysafirët mund të vizitojnë restorantin e peshkut Pascaella, Begonvil që shërben kuzhinën italiane, restorantin turk Hasir dhe Klubin e pjekjes së viçit që shërben specialitete për biftek. Këto katër opsione janë à la carte dhe kërkojnë që një rezervim të bëhet një ditë më parë. Paketa All-inclusive përfshin të gjithë restorantet përveç Klubit të Gjedhit të Mishit.

Për një shumëllojshmëri të gjerë të koktejeve, pijeve freskuese dhe pijeve alkoolike lokale, hoteli ka disa bare me cilësi të lartë: Lobby Bar, Show Bar, BeFine Vitamin Bar, Pool Bar dhe Beach Bar. Guests mund të frekuentojnë ëmbëlsira Caprice për ëmbëlsira, duke përfshirë ëmbëlsira franceze dhe makarona ose Pita Pan për kafshime të lehta dhe meze të lehtë.

Orari gjithëpërfshirës (mund të ndryshojë):

Mëngjesi: 07:00 – 11:00
Dreka: 12:30 – 14:30
Dreka / rostiçeri: 12:00 – 16:00
Darka: 19:00 – 21:45
Natën vonë: 00:00 – 03:00

Restorante a la carte: 10:00 – 22:00
Patmbëlsira Caprice: 16:00 – 23:30
Akullore Gelato: 12:00 – 23:30
Waffles: 16:00 – 23:30
Pije: Në dispozicion gjatë gjithë ditës dhe natës nga Lobby Bar, dhe zgjidhni orët e hapjes nga baret e tjera.

Sport & Argëtim
Hoteli është vendosur në një plazh të bukur privat me zona private për rrezitje dielli dhe festa dekadente në plazh gjatë verës. Pikat kryesore të peizazhit të hotelit janë pishinat e tij të notit, të cilat përfshijnë pishinën kryesore të jashtme, një pishinë të brendshme dhe pishinat e jashtme që nxehen në sezon. BeFine Spa në vend ofron një strehë relaksimi me një numër dhoma masazhi dhe trajtimi, si dhe një sauna, një burim dëbore dhe dushe shoku.

Argëtimi në Titanic Deluxe Bodrum është i pakalueshëm, me një linjë që paraqet shfaqje live DJ, koncerte, shfaqje akrobatike dhe shfaqje vallëzimi. Aktivitete të organizuara gjatë ditës janë gjithashtu në dispozicion, duke përfshirë lojëra në pishinë, yoga, Pilates, gjimnastikë, volejboll plazhi, vaterpol, mini futboll, orë mësimi tenisi, kurse zhytjeje dhe boccia.

Për mysafirët më të vegjël ekziston një botë ujore emocionuese për të zbuluar me një park ujor, pishinë për fëmijë, rrëshqitje uji dhe pishina. Ekziston edhe një klub për fëmijë (moshat 4 – 12) i quajtur Tini Kids Club ku fëmijët do të jenë në parajsë me aktivitete të tilla si shfaqje, diskoteka, lojëra, sporte, ngjyrosje dhe balona. Foshnjat nën tre vjeç mund të marrin pjesë në aktivitete të përshtatshme për moshën me mbikëqyrjen e prindërve.